انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

چرا بعضی‌ها گاهی اوقات از اپل و جابز متنفرند!

بخش موضوعات متفرقه

Re: چرا بعضی‌ها گاهی اوقات از اپل و جابز متنفرند!

پستتوسط cyra » 31 اوت 2011, 16:55

اِ... اره همونه :lol:
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط ehs.ehsan » 31 اوت 2011, 17:22

Ilia" نوشته است:[نمایش]
احسان جان،

من تا آخر نه عصبانی شدم و نه به ایشان توهین کردم. اتفاقا اگر دقت کرده باشید در آخر سوءتفاهم ایشان هم با من حل شد.

مسئله این است که من عقیده ندارم که کسی را بخاطر عقیده‌اش بایستی سانسور کرد یا بحثی را بخاطر آنکه از آن خوشمان نمی‌آید قفل کنیم. اینکه من یا عبدل چه فکر میکنیم یا بتوانیم هم را قانع کنیم یا نه، ارزشش خیلی کمتر از اجرای حق آزادی بیان و ابراز عقاید است. در این صورت شما میتوانید قضاوت کنید که من یا عبدل مثلا کجای حرفمان غلط است. اما اینکه کسی نتواند حرفش را بزند اشتباه است.

اما در کل من باز هم این بحث را مفید میبینم. حرفهای جالب و متفاوتی در آن آورده شد که اگر زیبا نباشند، مسئله هستند و در خور فکر.

ایلیا
[/quote]
ایلیا جان منم خوشحالم که این بحث با رعایت کامل آزادی بیان ادامه پیدا کرد(بخصوص که یکی از دوستان گفته بود ادمین باید این مبحث رو ببنده!). من مشکلم شیوه بحث بعضی از دوستان بود که انجمن رو نارنجی کرده بودند.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط abdol » 31 اوت 2011, 21:19

۹نفر در این بحث بجز من شرکت کردند که مرور نظراتشون رو آوردم
Ilia: اپل اگه گرون نفروشه ورشکست میشه، پول کارمندا و ریسرچش درنمیاد، خوب کاری میکنه گرون میفروشه نوش جانش، شعار داری میدی، دشمن اپلی، در اقلیتی، بی منطق، طالع بینی میکنی، اپل بد نیست خوبه، تو میگی ما عقل نداریم، مایکروسافت اینایی که تو میگی ولی اپل اینا نیست، تو منکر اقتصادی، تو حرف من را تایید میکنی، حرفات تکراریه، میدونی که ادرار میکنی تو چاه زمزم؟، از علی پوزش می خواهم، کتاب نوشتم به اسم امثال و حکم توش یه ضرب المثل جالب واست نوشتم برو بخون ازش چیز یاد بگیر، اگر بلد نیستی برو ضرب المثل ادرار رو یاد بگیر، ادرار که حرف بدی نیست؟ ضرب المثله!، تو عقده‌ی معروف شدن داری واسه همین داری ادرار میکنی، من اپل هر جا اشکال داشته گفتم، من اصلا عصبانی نشدم ولی ایشون داشت به چاه زمزم ادرار میکرد دوستانه تا ساعت ۳ صبح مکررا بهش یادآوری کردم و این مساله درخور فکر است،
Cyra‫‬: رمانتیک‫!‬
arzhang : تازمانی که بهترش پیدا نشود استفاده می کنم.
Mehdi.y : وفادار.
m]reza : من که نفهمیدم اما در کل مشکوک بود‫.‬ دنبال هرچی گشتن پیدا نشد.
AliGhz: ادامه ندین جابز دیکتاتور نیست و همه دیکتاتورها با جنگ خونریزی به پست و مقام رسیدن.
Amin.D: به مقدسات توهین نکن Troll، فتنه‫، رفتار ضد اجتماعی داری، این بحث که کردی تکراری هست!،آدم ضعیفی هستی،جمع کن لطفا.
ehs.ehsan: شوکه شده اند ایشون
AmirT: علاقه‌مند.

abdol: من در مورد اچ پی اشتباه کردم اما اپل نه، اپل گرونفروشه، اپل کاپیتالیزم است، اپل مخالف متن‌باز هست اما به روی خودش نمیاره، جابز دیکتاتور است، دکترین اپل کاپیتالیزم و توتالیتار توام با دیکتاتوری استیو جابز است،
- این قسمتها رو هم مجبور شدم جواب بدم و خارج از موضوع بود:
انیجا فقط از جابز و اپل تعریف میشه و اعضای جدید با تعریف و تمجید از اپل شستشوی مغری داده میشن، پست بنده Troll نیست تاپیک هم مقایه مک و ویندوز نیست، تشکر از لطفی که دوستان به من داشته‌اند، خداوند سرطان جابز رو زودتر شفا بده، من شعار نمی دهم، لطفا نظرتان در باره ادرار را جای مناسب‌تری مطرح کنید یا اصلا نظرتان راجع به ادرار را مطح نکنید، منطق چه حکمی میکنه وقتی یکی بهت میگه ادرار میکنی عقده‌ای؟ اگر راجع به مایکروسافت مینوشتم اینقدر فحش نمی‌خوردم!، شما تعصب دارید.

خدمت همه‌ی اونهایی که خصومت دارن و ندارن عرض کنم:
دیکتاتوری، کاپیتالیزم، توتالیتار بودن و پیشرفت با هم در تضاد نیستند، اپل در یک آن می تواند همه‌ی اینها را داشته باشد یا نداشته باشد. این استراتژی یک شرکت مثل اپل است. بالاخره باید یه رویه‌ای در تجارت داشته باشه دیگه؟

دیکتاتوری هم لزوما به معنای بد نیست، در شرایطی این مورد میتونه باعث پیشرفت به سرعت و در مدت کوتاه بشه.

سوالی که هنوز هیچکس پاسخ نداده اینه که اپل اگه یک مونوپلی کاپیتال و توتالیتار به دیکتاتوری استیو جابز نیست پس چی هست؟
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط cyra » 31 اوت 2011, 22:05

خوب اگر اول بگيد منظورتون كدوم بخش از عمر اين كمپانيست بهتر ميشه جواب داد. از تاسيس تا خروج استيو...؟ از خروج استيو تا برگشتش...؟ ويا از برگشت او تا امروز؟
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پستتوسط eysun » 01 سپتامبر 2011, 00:21

چه اصراری دارد این عبدل که ما را شست شوی مغزی داده اند!!! چطور همچین اختیاری برای خودت می بینی که در مورد مغز این همه عضو این forum نظر کارشناسی می دهی؟ خوبه منم بگم شما رو شست و شوی عقلی داده اند که توهم دیکتاتوری و استکبار و اینها داری؟(که محتمل تر هم هست!)
حد و حدود را رعایت کنید!
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط GK » 01 سپتامبر 2011, 00:48

با سلام به همه
در امر دموکراسی، دشوارترین و طاقت‌فرساترین کار گرفتن و داشتن آزادی نیست، دادن آزادی است
امروزه کسانی معتقدند که اپل یک نیروی امپریالیستی است و با مشتری و گماشته خود دیکتاتوروار رفتار می‌کند.
کسان دیگری معتقدند که اپل یکی از بهترین ارگان‌های بازار اقتصادی است، لایق و شایسته‌ی پول و ثروتی که به دست می‌آورد،
گروه اول گروه دوم را فرقه (به زبان‌های فرنگی عبارت سخت‌تری به کار می‌برند: secte & sect ) نامیده و رفتار و پندارش را نزدیک به بت‌پرستی می‌داند.
گروه دوم گروه اول را حسود، ناآگاه و خارج از بازی (out of line) تلقی می‌کند.
حق شاید با این گروه است، شاید با آن گروه. شاید هم که حقیقت و واقعیت، چیزی است میان این دو
چیزی را که من از طرف مدیریت ایرماگ می‌توانم با اطمینان خاطر اعلام کنم، این است: تا فحش و ناسزا، توهین و اهانت شخصی، و در موارد دیگری، عدم رعایت قوانین کپی رایت، در کار نباشد، پستی قفل و مطلبی پاک نخواهد شد.
از یاد نبریم که کامپیوتر و آی‌پد و آی‌پاد و آی‌فون... فقط ابزاری هستند در خدمت انسان؛ و ما انسان‌ها آرا و عقاید و خلق و دیدگاه‌های مختلف داریم.
موفق و شاد باشید و احترام دیگران را، به ویژه موقعی که خلاف فکر شما می‌اندیشند، نگه بدارید
ق خ

یادداشت شخصی: من که معمولا با سه چهارم عقاید و نظرات فرهنگی ایلیا مخالفم، او را شخصی مطلقا مهربان، صمیمی و خوش‌قلب می‌دانم. به شما اطمینان صد در صد می‌دهم که ایلیا بسیار بامعرفت‌تر از این حرف‌هاست و منظور ش از اصطلاح «ادرار در آب زمزم»، مطلقا سعدی‌وار بود، یعنی تمثیلی و مجازی؛ فقط برای انتقال تصویری یک امر :-D :-D
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط AliGhz » 01 سپتامبر 2011, 00:50

دوستمان عبدل در پست هاى جديدش باز هم شاهدمثالى بر ديكتاتور! بودن جابز و مخوف! بودن اپل ارائه نكرد و به قول ايلياى عزيز فقط (باز هم) شعار داد.

اما اين پست:
viewtopic.php?f=26&t=1948#p29510
را كه مى خواندم، به نظرم رسيد مى توان اين تاپيك را با خط فكرى بهترى ادامه داد. من به شخصه علاقه اى به جيلبريك ندارم؛ اما برايم جاى سوال و موجب ناخشنودى (نه نفرت) هست كه چرا براى داشتن ويژگى هايى كه ضررى به كسى نمى زنند و اتفاقا خيلى هم مفيد هستند، اما اجازه عرضه در app store را ندارند، يا بايد به جيلبريك متوسل شد يا تا آپديت هاى بعدى iOS صبر كرد (و بعضى ويژگى ها ممكن است هيچ وقت رسما عرضه نشوند؟) چرا iOS در مقايسه با Mac OS اين قدر در مقابل دستكارى توسط برنامه هاى third party بسته است؟...

شما چه نظرى داريد؟ 
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2143

پستتوسط Nyaiesh » 01 سپتامبر 2011, 01:09

دوست ندارم بحثم را با شما ادامه دهم جناب عبدالرضا اما شما به من می‌گویید مشکوک؟
شما در تالاری که همه داد می‌زنند سیبی هستند آمده‌ای و می‌گی جابز خودکامه است و می‌خواهی همه برایت کف بزنند؟ ۵ صفحه بحث کردی نفهمیدی حاصلی ندارد؟ حالا سؤال من مشکوک است؟ من صادقانه پرسیدم شما که به متن باز دل داده‌ای الان چی را پیشنهاد می‌کنی این مخالفت شما نامی جز لجاجت ندارد باید یک پیشنهاد دهید از چه سکانی استفاده کنم خودت استفاده می‌کنی؟ من واقعا به متن باز علاقه دارم چون وقتی برنامه متن باز دستم می رسه مال خودمه دزدی نیست الان هم بسیاری از برنامه‌هایم متن بازند:
Notational Velocity
NeoOffice
Scribus
Skim
Zekr
Vox
و خیلی برنامه دیگر اما شما فقط گفتی استیو فلان این حرف را هم گذاشتی برای روزی که اون مریضی شدیدی داده حالا من مشکوکم یا شما؟ چند تا برنامه متن باز را توسعه دادی با این تنفرت از جابز با کدام لینوکس کار می‌کنی اصلا این‌جا تو تالار اپل چی‌کار می‌کنی؟ من مشکوکم یا شما؟
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط cyra » 01 سپتامبر 2011, 01:50

من فكر مى كنم همه ى ما به كاستى هاى استيو و محصولاتش واقفيم. چيزى كه عبدل رو انطرف جوب و ما رو اينطرف گذاشته نگاه پر كنتراست و تعابير بيش از حد غليظ يا اغراق اميز ايشونه. اينو از اواتارشون هم ميشه فهميد. واژگانى مثل مخوف، توتاليتر و مستبد شايد كمى سنگين و غريب براى ارزيابيه كيفيت مديريت يك شخص يا كمپانى باشه. اگر ايشون به يك كمپانى توليد محصولات كامپيوترى مخوف مى گه گشتاپو رو چى اسم ميذاره...؟!
يك جا هم در مورد بندگى كاربر مك و ازادگى كاربران لينوكس صحبت شد. خواستم بگم مطلق قضاوت كردن و يا اصلا مقايسه ى بعضى چيزها با هم هميشه درست نيست. مك محدوديت هايى داره و لينوكس هم همينطور. شايد مك سيستم متن بازى نباشه ولى چند درصد از كاربران سواد كافى براى تغيير در سورس يك برنامه رو دارن؟ يا اصلا نيازى به اين كار دارن؟ از اونطرف فقر نرم افزارى لينوكس رو چطور توجيه مى كنيد؟ اينجاست كه حساب و كتاب مالى وسط مياد و اينكه مثلا چرا برنامه هاى تخصصى براى لينوكس كم هست. اين برمى گرده به همون حرف اول كه چرا قيمت فلان محصول اينقدره... اپل فقط كارش سركيسه كردن مردم نيست. از روز اولى كه iPad وارد بازار شد چند ده هزار برنامه براش موجود بود. چيزى كه سامسونگ يا اچ پى امروز هم ندارن.  
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پستتوسط Payman.Rad » 01 سپتامبر 2011, 02:35

این بحث کم کم که چه عرض کنم!! پیشتر از این رنگ و بوی بحث‌های سیاسی و جامعه‌شناختی گرفته!!! بهتره موضوع تاپیک رو سیاستهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اپل بنامیم!! آیا فقط جناب جابز در این زمینه تصمیم گیرند؟! آیا با سیاست‌های کلان و خًرد اقتصاد بازار آزاد و یا مبتنی بر سیاستهای سوسیالیزم و کمونیزم آشنایی کافی برای ادامه بحث وجود دارد؟! و آیا کلاً در جهان کنونی و بنا بر نظریات نظریه پردازان تأثیرگذاری چون فوکویاما، تافلرها و یا ... تفکری مبتنی بر کمونیسم و سوسیالیزم و... قابل اتکا هستند؟!! آیا می‌توان صرفاً بر اساسِ یک سری جستجوهای اینترنتی چنین بحث عمیقی رو به پیش برد؟!! بعید می‌دانم!! ساده ترین فرض این است که انسان دلپذیرترین، کارا ترین و ساده‌ترین گزینه‌ها را انتخاب می‌کند. الباقی توجیه است و تفسیر و لاغیر....
پیمان
Payman.Rad

پست‌ها : 93

پستتوسط Ali.Rastegar » 01 سپتامبر 2011, 03:00

عبدالرضا همانطور که خودش امید داشت دریچه جدیدی در ذهن من باز کرد. اینکه شناخت افراد در فضای مجازی چقدر کار سختی است. وقتی عبدالرضا فعالیتش را در ایرماگ شروع کرد، چندبار دیدم که همزمان با اینکه سوال یا مشکلی داشت وقتی خودش به جواب سوالش رسید برای اطلاع افرادی که ممکن است مورد مشابه برایشان پیش بیاید پاسخ یا راه حل را نوشت. من هم همان موقع پیام فرستادم و از او تشکر کردم، تشکری که از خیلی از دوستان ایرماگ می‌کنم، چرا که فعالیت مفید آنها فرهنگ به اشتراک‌گذاری دانسته‌ها و کمک کردن به دیگران را در فضای مجازی فارسی‌زبان گسترش می‌دهد.
حالا عبدالرضایی را می‌بینم که ۴صفحه هرکاری کرد که آخر از ایلیا ضرب المثلی بکشد که کلمه ادرار دارد. و از آن به بعد به جای هر پاسخی از این موضوع استفاده کند. عبدالرضایی که فقط در صفحه ۶ این تاپیک ۸بار کلمه ادرار را تکرار می‌کند که بگوید مورد اهانت قرار گرفته است.
این عبدالرضا واقعا همان عبدالرضاست؟
عبدالرضا، شما می‌خواهید به اعضای سایتی که همه چیز را از تقویم جلالی تا مطالب ویکی با مجوزهای باز و آزاد منتشر می‌کنند Open Source بیاموزید؟ انرژی که می‌توانست صرف کاری مفید و چه بسا با لایسنس آزاد و باز شود را صرف جدل می‌کنید؟
شما مایی را که همیشه از تصمیماتی از اپل که به نظرمان نادرست است انتقاد می‌کنیم را به شست‌وشوی مغزی متهم می‌کنید؟ با چنین متن‌هایی این کار را می‌کنیم؟
viewtopic.php?p=29054#p29054
تا به حال از چه کسی به خاطر تمجید از استیو جابز یا اپل تقدیر کرده‌ایم؟ تا به حال از چه کسی به خاطر بدگویی رقبای اپل تقدیر کرده‌ایم؟
واقعا این رفتار شما منصفانه است؟
---
AliGhz نوشته است:[نمایش]
به نظرم رسيد مى توان اين تاپيك را با خط فكرى بهترى ادامه داد. من به شخصه علاقه اى به جيلبريك ندارم؛ اما برايم جاى سوال و موجب ناخشنودى (نه نفرت) هست كه چرا براى داشتن ويژگى هايى كه ضررى به كسى نمى زنند و اتفاقا خيلى هم مفيد هستند، اما اجازه عرضه در app store را ندارند، يا بايد به جيلبريك متوسل شد يا تا آپديت هاى بعدى iOS صبر كرد (و بعضى ويژگى ها ممكن است هيچ وقت رسما عرضه نشوند؟) چرا iOS در مقايسه با Mac OS اين قدر در مقابل دستكارى توسط برنامه هاى third party بسته است؟... شما چه نظرى داريد؟

بسته نگهداشتن iOS در مورد برنامه‌های native باعث شده خطر Malware برای این پلتفرم به حداقل برسد. اما App Store و دیگر شیوه‌های مورد استفاده اپل همانطور که خودتان اشاره کردید معایبی هم دارد.
اول اینکه هر برنامه‌ای باید از فیلتر اپل بگذرد. و تجربه نشان داده که این فیلتر همیشه درست عمل نکرده‌است. گاهی بازی‌هایی که کاملا کپی و ناقض آشکار حقوق دیگران هستند به راحتی وارد می‌شوند(و البته بعد از اینکه خبرش پخش می‌شود به سرعت برداشته می‌شوند) و بعد مثلا Mellel (در مورد Mac App Store) برای یک به‌روزرسانی به نسخه جدید چندین روز معطل می‌شود و بهشان خبر داده می‌شود که باید یکی از screenshotهایی را که برای این نسخه جدید گذاشته بودند اصلاح کنند و معلوم نیست دوباره چند روز باید معطل بماند.
یا اینکه اپل تا مدتها اجازه انتشار برنامه‌هایی با امکان پخش فرمت‌های صوتی و تصویری که رسما در محصولاتش پشتیبانی نمی‌شد را برای iOS نمی‌داد تا اینکه این تصمیم تغییر کرد و دیدیم آسمان به زمین نرسید. یا برنامه‌هایی به خاطر استفاده از دکمه Volume برای کنترل دوربین حذف شدند و اپل خودش در iOS 5 این امکان را اضافه کرد.
از همه دشوارتر وقتی اپل باید تصمیم بگیرد که برنامه‌ای بر طبق حق آزادی بیان باید حضور داشته باشد یا توهین به یک اقلیت است و باید حذف شود. برنامه‌ای مدافع حقوق مظلومان است یا مروج تروریسم. تصمیم در مورد این مسائل واقعا دشوار است و شاید اصلا کارمندان اپل در صلاحیت اخلاقی نباشند که این تصمیم‌ها را بگیرند، اما در شرایط فعلی این اتفاق می‌افتد.
جنبه دیگر این موضوع اینجاست که چرا ویژگی‌هایی که ضرری به کسی نمی‌رساند قرار نمی‌گیرند یا حذف می‌شوند. من خودم از منتقدین این شیوه اپل هستم، اگرچه ظاهرا این ساده‌سازی‌ها در مورد محصولات iOS طرفدار دارد اما بارها انتقاد خودم را از حذف قابلیت‌های Mac OS X گفته‌ام.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط abdol » 01 سپتامبر 2011, 03:20

اعضای گرامی من اگر یکی یکی بخواهم حاظر جوابی کنم باید تا فردا صبح بشینم و یکی یکی جواب بدهم،
خیلی خلاصه وار اونهایی که به ذهمنم میاد رو جواب می دم،

-دوستی گفتند دلیل نیاوردی، عزیز دلیل آوردم لینکش رو هم گذاشتم! منتها حال ترجمه به فارسی اش را نداشتم گفتم شاید شما خودتان بخونید.

-شستشوی مغزی را در دفاع از حرفهایم گفتم برای اینکه برخی از اعضا تعصب شدیدی روی موضوع دارند یا به قول یکی از دوستان جابز و استیو را مقدس میدونن. علاوه بر اون من اینرو در قسمت موارد انحرافی خودم هم آوردن و حرفها رو یک طرفه مرور نکرده‌ام.

-آقای رضا: چرا مشکوکید؟ برای اینکه یه نگاهی به پستهای قبلی تان بیندازید خودتان می فهمید! قصد جسارت ندارم ولی پستهای شما هیچ ربطی به موضوع نداشت. در کل من به شما هم عرض کردم یک با بنده مقایسه سیاسی نکرده‌ام و از سیاست هم سررشته ای ندارم لینوکس هم به اندازه رفع نیاز بلدم حالا اگه کاری از دست من بر نمیاد دیگه جای دیگری باید اونرو مطرح کرد نه؟ ضمنا حد و حدود حیطه سخنانم هم آشکار است زیاده روی و تند گویی نکرده‌ام به شما هم گفتم که نگران نباشید.

میدونید مشکل من اینجاست که برای دوستان مثال شهودی نزدم، شاید اگر با چند تا ترجمه و منبع میاوردم خیلی ها اینجوری بنده را با ضرب المثل رنگارنگ نمی کردند!
-حالا برم سراغ اینکه چرا اپل مونوپلی است:
سوال اینجاست که آیا اپل از قدرت حاکم خودش در بازار رسانه‌‌های موبایل استفاده می کنه تا حریفارو از بین ببره یا نه؟
الآن حدودا ۶۰ درصد بازار تبلت ها دست اپل است قانون میگه حداقل باید ۶۰ درصد آرا رو کسب کنید تا اکثریت محسوب بشین و قسمت عزیمی از سهام بازار موزیک هم که دست اپل است (۸۰ و خورده‌ای در صد!). مثال ساده اینکه فرض کنیم اپل ۳۰ درصد اضافه کنه روی هزینه خرید هر چیزی که در ای تونز می خرید، نهایتا این شمایید که این ۳۰ درصد رو خواهید داد چون همه قیمتها رو زیاد میکنن و این سود به جیب اپل میره (حالا البته یک نفر هم میتونه بگه خوب لازم داره واسه تحقیقات و ... و نوش جونش ولی این اسمش هرز نویسی است و نه نقد و بررسی). این اگر همینجا تمام بشه خوب است ولی اپل تازه در شروع کار هست! چندتا نسخه از آی فون بیرون اومده به زودی شاید ۹۰ در صد هم بیشتر بگیریه کما اینکه سیر صعودی خودش رو داشته. پس سیاستهای سرمایه گذاری و تجاری اون جوری است که داره رقبا رو جارو میکنه (من نمی گم بد یا خوب والله دارم بررسی میکنم). البته شاید هم تحلیل من کامل و درست نباشه و اپل مونوپلی نیست اگر دوستان تحلیل دیگری دارند بنده خواننده اون هستم وگرنه.

-حالا چرا کاپیتالیزم هست؟ بنده دهانم کف کرد! اما در باره اپل که سهامش حتی از گرون ترین شرکت نفتی هم بالا میره:
Apple is simply the best American capitalism has to offer
اینرو بخوانید بنده استعداد ترجمه ام در حد همان ادرار است برای همین شما ممکن است بهتر خودتان متوجه بشید تا من به ترجمه گند بزنم:
http://macdailynews.com/2011/02/17/apple-is-simply-the-best-american-capitalism-has-to-offer/

-حالاچرا توتالیتاریزم است؟ در نت سرچ کنید من باید اندازه یک مقاله ژورنال در اینجا چیز بنویسم!
http://conquent.com/bissellator/index.cqs?blogid=08f974f306706ea009bea789e89f7a9f

-حالا چرا جابز دیکتاتور است؟
مدیریت یعنی دیکته کردن سیاسیتهای مالی، اقتصادی ... . اونکه تصمیم نهایی رو میگیره مدیر است و به همه زیر دستهایش دیکته میکنه. تا انیجا مشکل حل شد؟
http://www.ibtimes.com/articles/142781/20110509/steve-jobs-apple-corporate-dictator-ceo-failure-mobileme-secretive-lashinsky-fortune-insider.htm

اینها رو من یک چرخ معمولی تو وب زدم و در آوردم. خیلی حرف تو این زمینه‌ها زده شده. شعار هم نیست چاه زمزم هم نیست. پس به قول آقای ایلیا اینا با من مشغول ادرار دسته جمعی به چاه زمزم استیو جابز هستیم نه؟
MBP 5.5
abdol
Banned

پستتوسط abdol » 01 سپتامبر 2011, 03:49

[نمایش]
حالا عبدالرضایی را می‌بینم که ۴صفحه هرکاری کرد که آخر از ایلیا ضرب المثلی بکشد که کلمه ادرار دارد. و از آن به بعد به جای هر پاسخی از این موضوع استفاده کند. عبدالرضایی که فقط در صفحه ۶ این تاپیک ۸بار کلمه ادرار را تکرار می‌کند که بگوید مورد اهانت قرار گرفته است.
این عبدالرضا واقعا همان عبدالرضاست؟
عبدالرضا، شما می‌خواهید به اعضای سایتی که همه چیز را از تقویم جلالی تا مطالب ویکی با مجوزهای باز و آزاد منتشر می‌کنند Open Source بیاموزید؟ انرژی که می‌توانست صرف کاری مفید و چه بسا با لایسنس آزاد و باز شود را صرف جدل می‌کنید؟
شما مایی را که همیشه از تصمیماتی از اپل که به نظرمان نادرست است انتقاد می‌کنیم را به شست‌وشوی مغزی متهم می‌کنید؟ با چنین متن‌هایی این کار را می‌کنیم؟
viewtopic.php?p=29054#p29054
تا به حال از چه کسی به خاطر تمجید از استیو جابز یا اپل تقدیر کرده‌ایم؟ تا به حال از چه کسی به خاطر بدگویی رقبای اپل تقدیر کرده‌ایم؟
واقعا این رفتار شما منصفانه است؟

آقای ایلیا دیشب به قصد کل کل و اینکه دهان بنده را باز کنند ادامه دادند و بعدش هم داستان حاتم طاعی... .
هرسخن جایی و هرنقطه مکانی دارد
اینرو شاید در امثال و حکم ایشون هم بشه پیدا کرد من اگر با ایشون از این شوخیها کردم ایشون تا هر زمان که دوست داشت با من از این شوخیها بکند.

بنده به کسی آموزش Open Source ندادم شما بگید من کی آموزش دادم که متن باز چیست؟ بنده این حرف شما قبول ندارم.

شستشوی مغزی کنایه از تعصب بیجا بود که در پاسخ یکی از پستهای دوستان مطرح شد نه اینکه من یک کاره این حرف نزدم. بنده کسی را هم در انجام اینکار متهم نکردم و گفتم به صورت خودکار این القا صورت میگیره.

آقای رستگار، بنده مثالی ساده زدم اینکه شما میفرمایید کمی سو تعبییر از حرفهای من است. بنده نه با کسی دشمنی دارم نه باکسی خصومت این حق را به من بدهید که وقتی ۱۰ نفر به شما یک ریز حمله می کنند و انواع اقسام انگها را به شما میچسبونن شما هم ۱-۲ مورد از دستتون در بره.

در انتها به شما هم بگم اگر من در مورد علاقه جابز به اپل و کیفیت محصولات اون تمجید میکردم این همه فحش نمیخوردم. حالا شما بگو بی انصاف کیست بنده نه به آقای جابز نه به آقای ایلیا و نه اپل و هیچ کس دیگری توهین نکردم. فقط خصوصیات یک شرکت اینترپرایز مثل اپل رو بیان کردم. همه شرکتهایی که به این اندازه میرسند مونوپلی هستند وگرنه ۱- اینقدر گنده نمی شدند ۲- اونوقت اصلا مونو پولی نبودن!
MBP 5.5
abdol
Banned

پستتوسط Ilia » 01 سپتامبر 2011, 04:50

GK نوشته است:[نمایش]
… یادداشت شخصی: من که معمولا با سه چهارم عقاید و نظرات فرهنگی ایلیا مخالفم، او را شخصی مطلقا مهربان، صمیمی و خوش‌قلب می‌دانم. به شما اطمینان صد در صد می‌دهم که ایلیا بسیار بامعرفت‌تر از این حرف‌هاست

GK جان، بسیار خوشحالم کردی که دیدم بعد از اینهمه که از من در این سایت کشیده‌ای، هنوز از من نرنجیده‌ای! :-)

همیشه ته دلم ناراحت بود که شما را ناراحت کرده باشم، چون همانطور که گفتی معمولا نظراتمان کاملا با هم متفاوت بوده است و منهم از ابراز خودم کوتاهی نکرده‌ام. ؛-)

حداقل این بحث همین خوبی را داشته باشد، برای من کلی ارزش دارد.

شاد باشی،
ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

پستتوسط Ilia » 01 سپتامبر 2011, 05:15

abdol نوشته است:[نمایش]
… آقای ایلیا دیشب به قصد کل کل و اینکه دهان بنده را باز کنند ادامه دادند و بعدش هم داستان حاتم طاعی... .
هرسخن جایی و هرنقطه مکانی دارد
اینرو شاید در امثال و حکم ایشون هم بشه پیدا کرد من اگر با ایشون از این شوخیها کردم ایشون تا هر زمان که دوست داشت با من از این شوخیها بکند.

خب این ضرب‌المثل را که نه معنی‌اش را گرفتی و نه مقصودش را حداقل این سود را برایت داشت که خودت را مظلوم جلوه بدهی و شلوغش کنی که ببینید ایلیا به من چه گفت.

ضرب‌المثل من در ادامهٔ این جمله‌ام بود که:
شما هم اگر محیط اینجا اذیتت میکند، متاسفم. همانطور که من نمیایم در یک فوروم اوپن سورس عضو شوم تا فقط بد آنها را بگویم، شما هم مجبور به تحمل این محیط نیستی.

یعنی اینکه دوست داری فقط خودت را یک جوری مثل برادر حاتم طائی در سایت ما مطرح کنی.

شما بطور سیستماتیک فقط در سایت ما، بد اپل و سخت‌افزار و نرم‌افزار و جابز را میگویی. خوب مگر مجبورت کرده‌اند که چنین محیط پر از آدمهای کم عقلی مثل ما تحمل کنی؟ مگر به شما وحی شده که ما را به راه راست هدایت کنی؟

این را هم موقعی گفتم که بجز لجبازی و شعار و کلا حرف‌های خام از شما نشنیدم. احتمالا اگر هر کس دیگری غیر از من بود خیلی بیشتر از من جوش آورده بود. باز هم وقتی شما دوزاریت نیفتاد همانجا برایت توضیح دادم و حتی دو بار هم از شما احتیاطا پوزش خواستم، که آنجا بنظرم آمد که از دلت در آمده بود:
viewtopic.php?f=16&t=2933&start=60#p29482
و پوزش بعدی در پست بعدی من در همان‌جا.

من در بحث‌هایم همیشه کمی از طنز و شوخی استفاده میکنم. آنجا هم اشتباها فکر کردم که شما جنبه‌اش را داشته باشی که نداشتی، یا اینکه بعدا به نفعت شد که آن را دست‌آویز مظلوم نماییت بکنی.

برای بار سوم، برگشته‌ام به همان حرفی که خیلی وقت پیش در اول این بحث در موردت گفتم. بحث با شما فایده‌ای ندارد، چون غرضت از گفتگو شنیدن حرف مخاطبت نیست، بلکه فقط گفتن حرف خودت است. که عمق آنرا همه اینجا دیدیم.

جلوی وسوسه‌ٔ جواب دادن به حرفهای آخرت را هم میگیرم و بیشتر از این سر خودم را برای شنیدن شعارهای شما خسته نمیکنم.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

قبلیبعدی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 4 مهمان