انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

چرا بعضی‌ها گاهی اوقات از اپل و جابز متنفرند!

بخش موضوعات متفرقه

Re: چرا بعضی‌ها گاهی اوقات از اپل و جابز متنفرند!

پستتوسط abdol » 31 اوت 2011, 10:24

Ilia نوشته است:[نمایش]
چیز بدی نیست برو بگرد پیدایش میکنی. در همان کتاب که ضرب‌المثل لقمان را نوشته؛ امثال و حکم. اتفاقا دقیقا مصداق کار شما را دارد.

برای شما چیز خوبی است قطعا. ولی کتابش گلستان سعدی است حالا تو بیشتر بگرد شاید پیداش کردی.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط Ilia » 31 اوت 2011, 10:25

امثال و حکم هم داردش… بعلاوهٔ آنکه که من نوشتم.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

پستتوسط Ilia » 31 اوت 2011, 10:31

با پوزش مجدد از علی قزوینی عزیز و دوستان دیگر برای ادامه دادن این بحث.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط abdol » 31 اوت 2011, 10:42

خوب الآن منطق میگه من باید در جواب تو چی بگم هان؟ باید چهار تا فحش آب دار نثارت بکنم درست؟ چه فایده داره؟ شب بخیر ایلیا.
MBP 5.5
abdol
Banned

پستتوسط Ilia » 31 اوت 2011, 11:02

عبدل جان، تقصیر من چیه که شما این ضرب‌المثل را بلد نیستی! :-)

من به شما اهانت نکردم که شما بهت برخورده. میگویند که حاتم طائی برادری داشت که هر چه مردم را اطعام میکرد و بذل و بخشش میکرد باز همه از بخشش حاتم طائی تعریف میکردند و هیچکس حرفی از او نمیکرد. این برادر حاتم طائی برای آنکه معروف بشود یکروز رفت به چاه زمزم ادرار کرد و از فردایش معروف شد.

حالا حکایت توست که عضو این فوروم کاربران ایرانی مکینتاش شده‌ای که همه‌اش از مک و موسسش و برنامه‌هایش بد بنویسی. معذرت میخواهم اگر به شما برخورد. قصد اهانت نداشتم. فقط ضرب‌المثل را نوشتم. :-)

خیلی مانده که کسی بتواند من را آنقدر عصبانی کند که در یک فوروم بخواهم به کسی بد و بیراه بگویم عبدل جان.

شبت به خیر،
ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط abdol » 31 اوت 2011, 11:07

اگر برخورده بود من اون ۴ مورد رو نثارتون می کردم.
اما اگر از بحث دور نشوم باز هم هنوز شما فکر می کنی من از اپل و جابز دارم بد میگم درحالی که هیچ ربطی به شخصیتی که تو از جابز و اپل میشناسی نداره و اینها در واقعیت مجبورند که اینطوری باشند. من اگر میگفتم مایکروسافت هم اینچنین کمپانی هست و بیل گیتس چه مدیری هست تو این واکنش رو نشون نمی دادی.
اگر دوست داری قبول نکن ولی من اسمش رو میگذارم تعصب!

شب شما هم بخیر.
MBP 5.5
abdol
Banned

پستتوسط Ilia » 31 اوت 2011, 11:21

عبدل جان، معلومه که من جابز و اپل رو دوست دارم. بر منکرش لعنت. اما لابد علتی داره. دیوانه که نیستم.

اینکه شما از همهٔ استبلیشمنت (ببخشید اینجا تقریبا ۳ صبحه، فارسیش رو الان در ذهنم نیست که چی میشه) بدت میاد، مشکل من نیست. اتفاقا مایکروسافت و بیل گیتس همان هستند که شما میگویی و اینکه من با این حرفت در بارهٔ آنها موافقت هم میکنم باز هم دلیل بر سوابقشون داره. باور کن که اگر اپل هم روزی مثل مایکروسافت عمل کنه همانطور از آن بدم خواهد آمد. شما فکر میکنی که من تعصب دارم. اینطور نیست. همانطور که گفته‌ام من هر جا عیبی از اپل دیده‌ام گفته‌ام.

همانطور که گفتم اینها شرکت خیریه نیستند و البته همه‌شان دنبال پول و استفاده هستند. فرق من با شما این است که شما این را بد میدانی و من نمیدانم.

حالا از من دلگیر نشو و سخت نگیر. صحبت است میکنیم. این وسط شاید دو کلام از هم استفاده کردیم. اگر خواستی ادامه بدی بگذار فردا. من واقعا خوابم می‌آید. باز هم اگر ناراحت شدی پوزش.

شبت به خیر.
ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط cyra » 31 اوت 2011, 13:38

هيتلر در اوج قدرت در المان نازى چه كار مى كرد كه استيو جابز هم مثل اون شده؟! شايد توى آشوييتس مكينتاش مى ساختن يا شايدم در كوپرتينو دور سر نوزادان رو اندازه گرفتن و اونايى رو كه به حد نصاب نمى رسيدن مى كشتن! دليل ناراحتى من اينه كه استيو ادم هنرمندى بود كه به مشتريش احترام ميذاشت و احمق فرضشون نمى كرد. براى همين هم هيچ وقت كم فروشى نكرد. هزارتا هم ايراد داشت ولى در مسير مثبتى قدم برمى داشت.
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط cyra در 31 اوت 2011, 16:04.
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط ehs.ehsan » 31 اوت 2011, 14:13

ایلیا جان، تا حالا ندیده بودم تو ایرماگ اینجوری بحث بشه. همه ما اینجاییم چون می‌دونیم تفاوت ایرماگ با بقیه‌ی انجمن‌ها چیه و از این بابت بهش افتخار می‌کنیم(حتی کاربرای جدیدی مثل من).
اما هرچی این مبحث رو بالا پایین می‌کنم نه تنها مطلب آموزنده‌ای توش نمی‌بینم که اون رو در تضاد کامل با پست دو سه روز پیش خودتون می‌بینم(البته منظورم این نیست که شما تو این قضیه مقصرید.) viewtopic.php?f=8&t=2929
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط AmiN.D » 31 اوت 2011, 14:16

واقعا از شما دوستان بعید بود که درگیر یک ترول بشید!!!!!شما الان۲روز دارید اینجا بحث میکنید در صورتی که سایر تایپک ها کاملا محو شده...
ایشون یک ترول هستند
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط ehs.ehsan » 31 اوت 2011, 14:42

امین جان همه بحث را به اینجا کشاندند و مقصرند که با عرض معذرت شما هم جزو آنها هستید. عبدل خیلی این بحث را عصبی کردند و شما هم با این واژه "ترول" بیشتر به این موضوع دارید دامن می‌زنید. امیدوارم این بحث تمام شود یا در مسیر درستی قرار بگیرد. 
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط AmiN.D » 31 اوت 2011, 14:47

ترول (Troll) یک اصطلاح اینترنتی است و به کسانی اطلاق می‌شود که در جوامع آنلاین مثل فروم‌ها یا بخش کامنت‌های یک سایت، پیام‌هایی بی‌ربط، ناراحت کننده و فتنه آمیز ارسال می‌کنند با این هدف اصلی که بقیه را وادار به عکس‌العمل‌های احساسی کنند و باعث بحث‌های بی‌ربط به موضوع اصلی شوند. این کلمه می‌تواند هم به شکل اسم برای فرد ارسال کننده بکار رود و هم به شکل فعل برای خود عمل (مثلا ترول‌وری یا ترول کردن).

برای مثال ممکن است یک نفر عمدا در مطالب خودش غلط دیکته‌ای بگذارد تا دیگران را تحریک به صحبت در این مورد کند یا اگر هوش بیشتری داشته باشد، در متنی که ظاهرا تلاش می‌کند غلط‌های دیکته‌ای و دستوری دیگران را اصلاح کند چند غلط بگنجاند تا بقیه شروع به دادن جواب‌های احساسی کنند و بحث از موضوع اصلی منحرف شود. در شکل‌های مفهومی، ممکن است یک نفر در مورد خلقت جهان و نظرش در این باره حرف بزند یا در یک سایت با مطالب فنی، بحث تکراری مقایسه لینوکس و مک و ویندوز را بدون ربط به پست اصلی و بدون دلایل منطقی و فقط به قصد دعوا، مطرح کند.

در اینباره که چرا بعضی‌ها ترول‌ورزی می‌کنند نظرات مختلفی هست ولی سندروم‌های رفتار ضداجتماعی و حس کنترل بر احساسات دیگران از طرف آدم‌های ضعیف، از تئوری‌های ارائه شده هستند.

تصویر مرتبط با ترول در فرهنگ اینترنت این تصویر است:

که اولین بار در دویانت آرت معرفی شد و بعد از راهیابی به ۴چن کاربرد اصلی‌اش را پیدا کرد و تبدیل شد به زبان مشترکی برای ترول‌ورزان سراسر جهان.

توجه زیاد به این مفهوم در اینترنت از سال ۲۰۰۸ به بعد، باعث شد که استفاده از آن در خارج از اینترنت هم معمول شود. نیویورک تایمز ترول را به شکل «دستکاری تعادل روانی دیگران» معرفی کرده. در یک نمونه مشهور از ترولی که دنیای سایبر و دنیای واقعی را به هم پیوند می‌زد، یک نفر ترول گر شاغل در بخش مالی اخبار یاهو، بعد از دیدن بحث‌های تجاری جاری در یک فروم اقتصادی در مورد یکی از شرکت‌های مخابراتی کالیفرنیای آمریکا، خبری را روی یاهو فرستاد که نسخه دستکاری شده مطلبی از خبرگزاری اقتصادی بلومبرگ بود. بر اساس این خبر تحریف شده، یک شرکت قرار بود شرکت مخابراتی آمریکایی را بخرد و همین ترول باعث شد سهام شرکت آمریکایی ۳۱٪ بالا برود و بعد از افشای دروغ بودن خبر، شدیدتر از قبل سقوط کند. چیزی که در این میان به ترول‌گر رسید، خنده بیمارگونه بود از ناراحتی و اعصاب خوردی دیگران.

پیروزی یا عدم پیروزی ترول و از آن مهمتر ادامه فعالیت ترول‌گر در یک محیط وابسته به رسیدن یا نرسیدن سوخت به ترول است. اگر آدم‌ها کنترل احساساتشان را از دست بدهند و درگیر جنگ‌ها، بحث‌ها و اعصاب‌خوردی‌هایی بشوند که ترول را خوشحال می‌کند، ترول به کارش ادامه خواهد داد. این فهم و درک کاربران یک جامعه است که باعث می‌شود کسانی که دنبال دعوا هستند در اینکار موفق شوند یا نه. در صورت امکان فنی، دادن منفی به کامنت‌های بی‌ربط و بی محتوا یا بی‌توجهی به آن‌ها می‌تواند ترول‌ها را از کنترل احساسات شما ناامید کند. نکته مهم این است که هر گونه بحث منطقی با ترول بی‌نتیجه است چرا که ترول فقط به دنبال ناراحت کردن شما است نه قانع کردن تان.

--
بنده فقط اومدم و گفتم که جمع کنید..نه اینکه حرف خاصی زده باشم .این آخرین پست من در این تایپک هست و اگر ان بحث ها ادامه پیدا کنه به نحوی که کار و زندگی ماها کلکل باشه ترجیح میددم آخرین پست من در این فروم باشه

قانون چهاردهم اینترنت: با ترول ها بحث نکنید چون به معنی پیروزی آن ها است.
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط cyra » 31 اوت 2011, 16:00

اقا دست شما درد نكنه. امروزم با ديروز فرق كرد. من نمى دونستم ترول يعنى چى... در حقيقت با Troll اشتباه گرفتم كه معنى جالب و خنده دارى داده بود به پست شما :lol:
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط Ilia » 31 اوت 2011, 16:11

ehs.ehsan نوشته است:[نمایش]
ایلیا جان، تا حالا ندیده بودم تو ایرماگ اینجوری بحث بشه. همه ما اینجاییم چون می‌دونیم تفاوت ایرماگ با بقیه‌ی انجمن‌ها چیه و از این بابت بهش افتخار می‌کنیم(حتی کاربرای جدیدی مثل من).
اما هرچی این مبحث رو بالا پایین می‌کنم نه تنها مطلب آموزنده‌ای توش نمی‌بینم که اون رو در تضاد کامل با پست دو سه روز پیش خودتون می‌بینم(البته منظورم این نیست که شما تو این قضیه مقصرید.) viewtopic.php?f=8&t=2929

احسان جان،

من تا آخر نه عصبانی شدم و نه به ایشان توهین کردم. اتفاقا اگر دقت کرده باشید در آخر سوءتفاهم ایشان هم با من حل شد.

مسئله این است که من عقیده ندارم که کسی را بخاطر عقیده‌اش بایستی سانسور کرد یا بحثی را بخاطر آنکه از آن خوشمان نمی‌آید قفل کنیم. اینکه من یا عبدل چه فکر میکنیم یا بتوانیم هم را قانع کنیم یا نه، ارزشش خیلی کمتر از اجرای حق آزادی بیان و ابراز عقاید است. در این صورت شما میتوانید قضاوت کنید که من یا عبدل مثلا کجای حرفمان غلط است. اما اینکه کسی نتواند حرفش را بزند اشتباه است.

اما در کل من باز هم این بحث را مفید میبینم. حرفهای جالب و متفاوتی در آن آورده شد که اگر زیبا نباشند، مسئله هستند و در خور فکر.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط AmirT » 31 اوت 2011, 16:46

cyra نوشته است:[نمایش]
... در حقيقت با Troll اشتباه گرفتم كه معنى جالب و خنده دارى داده بود به پست شما :lol:

خب همونه دیگه... :!:
(مگر اینکه جملت شوخی بوده باشه)
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 340

قبلیبعدی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 4 مهمان