انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

یگانه سازی مکبوک با تلویزیون

بخش موضوعات متفرقه

Re: یگانه سازی مکبوک با تلویزیون

پستتوسط Pooria Azimi » 20 مه 2011, 20:46

nuxxle نوشته است:[نمایش]
کلا ضرر امواج به چه واحدی اندازه میگیرن ؟ هرتزه ؟ فرکاسنه ؟ ژوله ؟ چیه ؟
مثلا خطر ناک ترین نوع موج الکترومغناطیس که گاما هست بر چه مبنایی اندازه گیری میکنن خطرش رو ؟ بعد از کجا میتونم بفهمم اندازه اون واحد مد نظر برای موس و کیبورد تا چه اندازه هست تا بفهمم چقدر خطر داره ؟

خطر ماوس و کیبورد وایرلس، تقریباً صفره. اگر خطر جدی داشتند، مطمئن باشید شرکتهای نظارتی (در اروپا و آمریکا) اپل و Logitech و ... رو زنده زنده پوست می کندند، یا حداقل مجبورشون می کردند خیلی گنده روی بسته هاشون بزنند که "استفاده از این محصول خطرناکه"!

http://answers.yahoo.com/question/index ... 108AAbWz6m

http://www.homeandlearn.co.uk/bc/bcs6p3C.html

(من در این زمینه هیچ اطلاعات تخصصی ندارم، و لینکهای بالا رو با سرچ کردن بدست آوردم).
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط nuxxle » 20 مه 2011, 21:24

حالا کلا میزان خطر امواج واحدش چیه ؟ مثلا فاصله واحدش متر هست. این همه امواج دور و برمون که زیاد شده بالاخره باید بدونیم واحد هاشون چیه و سبک سنگین کنیم ببینیم چه خبره. اون صحبت هم بی مورد هست. الان تقریبا همه میدونن موبایل طولانی مدت ضرر داره ولی تاحالا نوکیا یا اپل اومدن بزنن رو محصول با فونت قرمز که خطر مرگ !...

نه اقا آدم باید خودش عاقل باشه. این شرکت ها که فکر طول عمر شما نیستن. مک دونالد بزرگترین شرکت های دنیاست ولی رسما مردم رو میکشه ! پس آدم باید آگاهی داشته باشه حتما هرچند آگاه هم باشیم به این معنا نیست که چاره ای داریم واسش. فقط جهت اطلاع باید بدونیم. شاید یکی به عمو طولانی خیلی علاقه داشته باشه

حالا موس و کیبورد چی بگیرم که خوب و راحت باشه ؟ خودتون تجربه روشنی دارید ؟
مدل تلویزیون چی شد ؟ بچسبم بهش چشمم صرر نداره ؟
بحث رو خواهشا پراکنده نکنید من سوالام همش یادم رفت
nuxxle

پست‌ها : 63

پستتوسط cyra » 21 مه 2011, 00:07

جناب ناکسل، بحث رو خودتون کشوندین به حاشیه. اگر اینقدر به عمو طولانی‌تر و زندگی سالم علاقه دارید (که البته بد هم نیست) بهتره کلا قید تکنولوژی رو بزنید. چون تکنولوژی هم مثل بسیاری از دیگر پدیده‌ها عوارض جانبی و خطرناکی می‌تونه داشته باشه. ولی اگر از هر چیزی درست و طبق اصول استاندارد استفاده کنید، این خطرات رو می‌تونید کنترل کنید. شما اینقدر راجع به امواج منتشر شده از موس و کیبورد حساسی هستید، که انگار با مواد رادیواکتیو سروکار دارید! طول موج و فرکانس امواج وایرلس موس و کیبورد بسیار پایین‌تر از پرتوی گاماست. تکرار می‌کنم... هر پدیده‌‌ی تکنولوژیک در کنار خدماتش، عوارضی هم دارد. اتومبیلی که سوار می‌شوید و با آن به گشت‌و‌گذار می‌پردازید هم آلوده‌کننده‌ی محیط زیست شماست و به مراتب از کامپیوتر شما می‌تواند خطرناک‌تر باشد. مایکروفر شما هم از امواج مایکروویو برای پخت غذا استفاده می‌کند. شما حتی خودتون مقاله‌ی Sitting is Killing You رو بهش اشاره کردید، در حالی‌که تصمیم دارید بستری برای درازکش کارکردن فراهم کنید. پس عقلانیت در استفاده از این وسایل کاملا به خودتان برمی‌گردد...

... کیبورد اپل برای من که بسیار کیبورد خوبی بوده. من با هر دو موس Mighty و Magic هم کار کردم و از هر دو راضی بودم. فقط هر کدام به چندین ساعت یا روز برای قلق‌گیری نیاز دارند. اگر در Apple Web Store هم بگردید، محصولات کمپانی‌های دیگر رو می‌تونید ببینید...

... یک روز گشتن در خیابان جمهوری برای آشنایی با مدل‌های موجود در بازار و انتخاب LCDTV مطلوبتان بد نیست. بالاخره مارک‌های معتبر به اندازه‌ی کافی شناخته شده هستند. من SONY رو پیشنهاد دادم که حرف‌وحدیثی راجع بهش نباشد. خوشبختانه نمایندگی فروش رسمی هم چندتا دارد.
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط Ilia » 21 مه 2011, 00:20

بلوتوس و امواج رادیویی امن هستند. سر امواج wifi و سلولارفون‌ها دعواست که آنهم مشکل شما نیست. اما در کل دائم پشت کامپیوتر نشستن هر جورش برای شما خوب نیست و بعد از مدتی کج و کوله‌تان خواهد کرد. اگر اعتیاد است که راه درمان خودش را دارد اگر نیاز است که در مورد شما که بنظر نمی‌آید باشد اما باید ببینید که هر چه هست، آیا ارزشش را دارد که سلامتیتان را برایش از دست بدهید؟

این داستان تلویزیون که شما در ذهنت هست راستش من خیلی رک گفته‌ام که برایت کار نخواهد کرد. حداقل آنجور که امید داری کار نخواهد کرد. اما مسلما شما مختارید که آزمایش کنید. اما قبل از اینکه بروید تلویزیون شصت اینچیتان را بخرید، یکبار مکبوکتان را به یک تلویزیون هر چقدر با کیفیت وصل کنید تا متوجه بشوید که چرا من میگویم که تلویزیون نمیتواند برای خواندن نوشته با مانیتور رقابت کند.

راه درستش بجای اینکه سرسرهٔ فتحعلی شاه درست کنید و در زاویهٔ خواب لم بدهید تا تلویزیون ۶۰ اینچی را از فاصلهٔ دو متری از سقف نگاه کنید، این است که سیصد دلار بدهید و یک صندلی کامپیوتر خوب بخرید، کامپیوتان را همانطور که گفتم به کیبورد و ماوس خارجی و مانیتور بزرگ و مرغوب وصل کنید و به نحوهٔ درست بنشینید پشت میز کامپیوتر. اگر هم میتوانید، ساعات کارتان را با کامپیوتر کم و خستگی بین استفاده و نرمش و غیره را در بین ساعات کارتان زیاد کنید.

در دنیا یک علمی وجود دارد بنام ارگونامیک که کارش همین است. کاری که شما دارید میکنید این است که کل این داستان را ندید گرفته‌اید و میخواهید چرخ را از نو اختراع کنید.

ببخشید که کمی رک نوشتم. راستش منظورم کمک به شماست و قصد جسارت نداشتم.

اما اگر خواستید این پروژه را ادامه بدهید، ممنون میشوم که تجربه‌تان را اینجا بنویسید. من به نتیجهٔ آن علاقمندم.

متشکر،
ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط cyra » 21 مه 2011, 01:01

جالبه بدونید من با اینکه ۲۶ سالم بیشتر نیست، ۴ بار کمرم رو جراحی کردم. و جالبتر اینکه ۳ بار آخر همین سال گذشته بود و الان آخرین روزهای نقاهت رو می‌گذرونم. و خیلی جالبتر اینکه بعد از یکی از این عمل‌ها، در حالی‌که ۴۲ تا بخیه به کمرم زده بودند، در حال تدوین یک فیلم بودم. از اونجایی که نشستن برای من عملی بی‌معنی بود، مک‌پرویم رو به LCDام وصل کردم (۴۰ اینچ، در فاصله‌ی ۲ متری) و یک مانیتور دوم ۲۲ اینچ هم در فاصله‌ی کمتر از ۵۰ سانتیمتری داشتم. و مثل شما ناکسل خان، روی یک کاناپه لم داده بودم... تجربه‌ی واقعا بدی بود. نه اینکه جزییات رو روی LCD نمی‌دیدم، بلکه اصلا این حالت برای کار با کامپیوتر راحت نیست. چون به هیچ‌وجه آدم به ابزارش تسلط نداره و فشار بیشتری به بدن وارد می‌شه. بعدا به این نتیجه رسیدم که اگه بخوام این شکلی کار کنم باید برم یه یونیت دسته دوی دندانپزشکی بخرم، روی بازوهاش LCDها و موس و کیبورد رو نصب کنم و صندلیش رو به حالت خوابیده تنظیم کنم. می‌شد چیزی شبیه به شاتل در حال پرواز :lol: ببین ناکسل، پیشنهادی که آقا ایلیا می‌دن رو بهش فکر کن، چون پیشنهادش از سر تجربست.
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پستتوسط Ilia » 21 مه 2011, 06:32

راستی اگر نمیدانید که سرسرهٔ فتحعلیشاه چیست، حتما آنرا در گوگل جستجو کنید. تا ببینید که زمانی که انقلاب صنعتی در غرب شکل میگرفت ما هم چندان بیکار نبودیم. :-)

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط nuxxle » 21 مه 2011, 10:21

منظورت از سرسره این بود ؟!
http://donbaleh.com/link/314916

والا من به این صندلی آرگونومیک فکر کردم و خوشحال خوشحال رفتم اونجایی که بورس صندلی کامپیوتر بود و آخرش یه صندلی معمولی آخر آخرش گیر اومد که ۱۵۰ هم آب خورد. الان هم مشکلم از وقتی که رو فرش میشتم بدتر هم شده ...
اون چیزهای آرگونومیک من تو گیزمودو یه عکس هایی دیدم ازش ولی فکر میکنم در عمل تو آمریکا هم چنین چیزی وجود نداشته باشه ...
به همین دلیل باید برم سرسره واسه خودم اختراع کنم ... !
اتفاقا جدا خیلی هم شبیه فتحلی شاه هستم ! شاید این فکر از اون مرحوم به من به ارث رسیده :-D
nuxxle

پستتوسط nuxxle » 21 مه 2011, 21:27

حالا جدا خارج از شوخی به نظر شما من آخرش چی کار کنم ؟ خودم با ایده تلویزیون مک که خیلی حال کرده بودم اما دوستان گفتن تو تلویزیون نمیشه متن خوند و فقط بدرد گیم یا فیلم میخوره و کار های اداری نمیشه کرد. حالا نمیدونم خیلی نزدیک تلویزیون بشم این مشکل برطرف بشه یا نه ولی اگه خیلی نزدیک تلویزیون شم مشکل واسه چشم پیش نمیاد ؟

راه دیگه به قول آقا ایلیا ساخت یه صندلی آرگونومیک هست که اون خیلی سخت تر به نظر میاد از ایده تلویزیون !
حالا نمیدونم راهنمایی کنید بریم جلو به یه نتیجه ای برسیم به یاری دوستان
nuxxle

پستتوسط cyra » 21 مه 2011, 22:33

من مانیتورهای Mac Proام سامسونگ ۲۲ اینچه... اونبار که دستگاه رو به LCDTV وصل کردم، کیفیت تصاویر و حتی حروف روی TV بهتر بود. ولی اینجا تفاوت بین Sony ژاپن و Samsung کره‌ست. مثلما بین یک مانیتور حرفه‌ای با TV خانگی هم فرق هست. چیزی که هست اینه که وقتی به یه مانیتور بزرگ خیلی نزدیک می‌شین، جدای دیدنه شدنPixelها، تسلطتون رو بر صفحه از دست می‌دید. یعنی باید با نگاه مستقیم به صفحه کلیت تصویر رو ببینید و نیازی به چرخاندن سر یا چشمها نباشد. در هر صورت انتخاب شما باینریست. یا یک مانیتور بزرگ و با کیفیت و یک صندلی خوب، و یا یک LCDTV بزرگ‌تر و کاناپه و موس و کیبورد وایرلس و یک میز که ارتفاعش متناسب با کاناپه‌ی شما باشه و ... در ضمن من نمی‌دانم MacBook Proی شما کدام نسل است، چون اگر از طریق miniDisplay Port صدا رو انتقال نده، اونوقت قضیه کلی فرق خواهد کرد...

... به‌عنوان پیشنهاد می‌گم انتخاب اولی استانداردتره!
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پستتوسط nuxxle » 21 مه 2011, 23:15

۱- ال سی دی تی وی چرا هی میگی ؟ الان ال ای دی اومده خیلی وقته ...
۲-میز چی ؟ وقتی مبل مخصوص درست کنم که بشه روش نیم خیز خوابید دیگه میز نمیخواهد که. کیبورد رو میزارم کنار دستم موس هم که رو مبل کار میکنه
۳-مک بوک من مدل ۳۷۳ هست. همون که سی پی یو i7 داره و مانیتور ۱۵ به گمانم
nuxxle

پستتوسط nuxxle » 21 مه 2011, 23:21

4-موس و کیبورد آخرش چی بگیرم ؟ اگر اپل کیبورد داره که چه بهتر ولی موسش رو گمان نکنم جرات کنم بخرم. پس موس رو چی کار کنم
درضمن من چرا تاحالا کیبورد اپل رو ندیدم جایی ؟
nuxxle

پستتوسط Microsoft24 » 22 مه 2011, 01:41

nuxxle نوشته است:[نمایش]
درضمن من چرا تاحالا کیبورد اپل رو ندیدم جایی ؟

تصویر

تصویر

تصویر

اطلاعات بیشتر :

http://www.apple.com/keyboard/
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط cyra » 22 مه 2011, 01:53

محصولاتی که به‌عنوان LED در بازار فروخته می‌شن در حقیقت LED Backlit LCDTV هستن. فقط سیستم نوردهی به پنلشون عوض شده، و این امکان رو به سازنده‌ها می‌ده که بتونن محصولی باریک‌تر با حرارت پایین‌تر و مصرف برق کمتر و بالاتر از همه، نوری یک‌دست تر بسازن. ولی فرآیند تشکیل تصویر و پردازش آن همان است که بوده... اگر روی مبلت به اندازه‌ی کافی جا داری برای موس و کیبورد که فبه‌المراد...! آیا گمان می‌کنی که لپ‌تاپت ۱۵ اینچه...؟! کیبورد رو هم که دیدی Microsoft24 عکسش رو گذاشته... موس‌های دیگه رو از اینجا هم می‌تونی ببینی:

http://store.apple.com/us/browse/home/s ... OTY2ODUwNw
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پستتوسط nuxxle » 22 مه 2011, 08:24

-پس به تلویزیون خیلی نزدیک بشم چشم ضعیف نمیشه ؟
-پس رسما صندلی آرگونومیک پرونده اش بسته شد ؟
-من خودم تاحالا موس اپل دست نزدم از نزدیک فقط بدش رو از بقیه شنیدم. حالا شاید اونها با من شوخی دارن. آخه مگه میشه اپل یه همچین چیز مزخرفی بسازه با این قیمت کذایی و ملت هم اونو بخرن ؟ داستان چیه ؟ کسی موس اپل داره به ما بگه چه خبره ؟
nuxxle

پستتوسط cyra » 22 مه 2011, 11:23

:?:

کی گفت اگه به تلویزیون نزدیک بشی چشمت ضعیف نمی‌شه؟! اصلا مگه تلویزیون چشم رو ضعیف می‌کنه؟! شما اگه به هر چیزی از فاصله‌ی خیلی نزدیک به مدت طولانی نگاه کنی، چون در تمام این مدت عضلات چشمت رو منقبض مگه داشتی به چشمت آسیب می‌رسونی. می‌خواد اون چیز تلویزیون باشه یا روزنامه یا هر چیز دیگه. برای همینه که می‌گن هر ۱۵ دقیقه یا ۳۰ دقیقه کار با کامپیوتر به دوردست نگاه کنید. تا فشار به چشم کم بشه.

:angry:
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

قبلیبعدی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 20 مهمان