انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

درخواست مشاوره برای خرید کامپیوتر

بخش موضوعات متفرقه

فروشگاه اپل

پستتوسط amin d » 30 ژانویه 2011, 13:18

سلام من میخوام macpro 373 بگیرم
کسی جای مطمئنی سراغ داره؟
amin d

پست‌ها : 5

Re: فروشگاه اپل

پستتوسط AliGhz » 30 ژانویه 2011, 17:26

این پست را ببینید:
viewtopic.php?f=16&t=2486#p24766

---------
و احتمالا منظورتان MacBook Pro است دیگر؟
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

Re: درخواست مشاوره برای خرید کامپیوتر

پستتوسط cyra » 30 ژانویه 2011, 20:24

منظورم از فروشگاه اپل در ایران، فروشگاهیست که محصولات اپل رو می‌فروشه. نه نمایندگی رسمی اپل. حالا چیکار باید کرد؟ اگر کارت اعتباری معتبر و بین‌المللی و آدرس معتبر در یکی از ممالک مورد تایید اپل دارین، می‌تونین خودتون سفارشو ثبت کنین و وقتی دستگاهتون رسید به اون آدرس، ترتیب آوردنش به ایران رو بدین... ولی اگر در هر کدون از این مراحل مشکلی دارین، می‌تونین برین به یکی از اون فروشگاه‌ها که قبلا یکی‌شو براتون در یه پیام خصوصی فرستادم. اونا براتون سفارش می‌ذارن و در یک زمان مشخص بهتون تحویل می‌دن. فقط معمولا دستگاه‌هایی که سفارشی هستن، زمان تحویلشون یه مقدار طولانی‌تره و اینکه حتما سر قیمت هم قبلا به توافق برسین. اینطوری درگیر مسایل گمرک و این حرفا هم نمی‌شین.

الکتریسته‌ی ساکن هم به خاطر نداشتن ارت در سیم‌کشی ساختمان‌های ایرانه. اگر دقت کرده باشین کابل برق آداپتور لپ‌تاپت ۳شاخست.

پ.ن: یه زمانی یه فیلم مستند می‌ساختم راجع به حادثه‌ی آتش سوزی در اثر الکتریسیته‌ی ساکن یه سطل در یه انبار نفتی. بخشی از مصاحبه‌ی مسئول آتش‌نشانی‌شون: «الکتریسیته‌ی ساکن مربوط به اجسام ساکنه، ولی اینجا سطل در دست کارگر بوده و تکون می‌خورده. پس دلیل آتش‌سوزی نمی‌تونه الکتریسیه‌ی ساکن بوده باشه» :shock:
:lol:
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط REZAgh » 31 ژانویه 2011, 19:24

سلام بهنود جان اول اینکه بدنه آلومینومی یک حسنی داره و او ن اینه که به عنوان یک رادیاتور عمل می کنه و بدنه را خنک می کنه
درضمن ایجاد الکتریسته ساکن دلیلش خشکی هوا هم هست که منجر به جرقه می شود
من صحبت آقای علی رستگار را قبول دارم ولی خوب شرکت اپل ایران یک حسنی داره و او ن اینکه تا یک سال هر نرم افزاری رو بخواهی برات نصب می کنه
من خودم از اونجا خریدم و راضیم
در ضمن فراموش نکن که سیستم عامل مک سخت افزار مدار نیست مانند پی سی که هر چقدر مشخصات فیزیکی رو بالا ببره بهتر عمل کنه
پی سی ها اینگونه طراحی شدند تا ما مصرفشون کنیم و شراکای ماکروسافت هم بی بهره نمونند
اما مک یک مدیر قوی جهت مدیرت کارهای محوله به سی پی یو وغیره است.
تنها کسانی که انسان را می شناسند می توانند برایش کار کنند- زمان بهترین حکم را خواهد کرد
نماد کاربر
REZAgh

پست‌ها : 54

پستتوسط abdol » 31 ژانویه 2011, 20:04

REZAgh نوشته است:[نمایش]
درضمن ایجاد الکتریسته ساکن دلیلش خشکی هوا هم هست که منجر به جرقه می شود

خشکی هوا باعث ایجاد الکتریسیته ساکن می‌شه؟

[نمایش]
در ضمن فراموش نکن که سیستم عامل مک سخت افزار مدار نیست مانند پی سی که هر چقدر مشخصات فیزیکی رو بالا ببره بهتر عمل کنه

من این حرف شما رو متوجه نشدم اما به دوست عزیزمان توصیه می‌کنم که سخت افزر قوی بخرید چه mac و چه pc.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط REZAgh » 31 ژانویه 2011, 20:30

رطوبت عامل مهمی در کیفیت فیزیکی فضا است اگر زیاد باشد و هوا سرد ایجاد سردی و برودت می کند اگر کم باشد منجر به خشکی بینی و الکتریسیته ساکن در فضا می شود
اما منظور من این است که عمر متوسط یک پی سی دو سال است و دایما سخت افزار های جدید می آیند و آن را کهنه می کنند
اما مک یوز ها با مکی که تهیه می کنند سا لیان بیشتر ی از پی سی دوام می آورند .
چرا که تنها با جنبه های فیزیکی مثل رم و سی پی یو و غیره اقناع نیستند و چیزی بیشتری دارند.
پس بی هیج نگرانی سیستم روز اپل راتهیه کنید و تا سال ها روی بورس باشید.
اما پی سی را تا دو سال بعد از خرید باید به عنوان یک کامپیوتر ۲ سال مصرف به دور بیاندازید .
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط REZAgh در 31 ژانویه 2011, 23:05.
تنها کسانی که انسان را می شناسند می توانند برایش کار کنند- زمان بهترین حکم را خواهد کرد
نماد کاربر
REZAgh

پستتوسط abdol » 31 ژانویه 2011, 20:55

پاسخ من به ۲ ادعای شما:
خیر!
MBP 5.5
abdol
Banned

پستتوسط Ilia » 31 ژانویه 2011, 23:03

عبدل جان،

مطمئنم که تقریبا همهٔ ما از جواب مشروح شما قانع شدیم. اگر کمی بزرگتر و خلاصه‌تر مینوشتی آن چند تایی هم که مانده‌اند حتما قانع میشدند! :-)

آن احساس الکتریسیته‌ای که بهنود نوشته، همانطور که من و Cyra قبلا جواب داده‌ایم از وصل نبودن سیم اتصال زمین (شاخهٔ سوم پریز) ناشی میشود.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط REZAgh » 31 ژانویه 2011, 23:07

ایلیا جان موجب خنده بی امان من شدید
شاد باشید
نماد کاربر
REZAgh

پستتوسط abdol » 31 ژانویه 2011, 23:24

Ilia نوشته است:[نمایش]
عبدل جان،

مطمئنم که تقریبا همهٔ ما از جواب مشروح شما قانع شدیم. اگر کمی بزرگتر و خلاصه‌تر مینوشتی آن چند تایی هم که مانده‌اند حتما قانع میشدند! :-)

آن احساس الکتریسیته‌ای که بهنود نوشته، همانطور که من و Cyra قبلا جواب داده‌ایم از وصل نبودن سیم اتصال زمین (شاخهٔ سوم پریز) ناشی میشود.

ایلیا

وظیفه من قانع کردن کسی‌ نیست. من الان باید به پست شما یا cyra جان استناد کنم تا مجوز پست فرستادن داشته باشم؟؟ این چیزی که شما نوشتی به ما تو دوران راهنمائی یاد دادن...
پاسخ آقا رضا اونقدربی‌منطق و غیر علمی‌ هست که مرغ پخته هم بخنده میفته.
آقا رضا همچون آقا ساسر فکر اینجارو نمی‌کنه که اگه کسی‌ اینجا پستی میفرسته حداقل اینقدر عقل تو کلّش هست که تو اینترنت یه search بکنه ببینه آخه هوای خوشک از کجاش می‌خواد الکتیریسیته ساکن در بیاره؟ یا اپل چه اقدامی کرده تو زمینهٔ پردازش ... یا اینکه cpu, ram ... مک با pc چه فرقی‌ داره؟ از پشت کوه که نیومدیم.
MBP 5.5
abdol
Banned

پستتوسط REZAgh » 31 ژانویه 2011, 23:50

عبدل عزیز کمی خونسرد باشید
منبع من کتب درسی که درس می دم
http://ieeexplore.ieee.org/xpl/freeabs_ ... ber=634612
این لینک رو هم همین الان سرچ کردم اگر خواستید مطلب رو دقیق تر براتون توضیح می دهم
ولی فراموش نکنید این فروم درس تنظیم شرایط محیطی نیست
عمرتون دراز باد
نماد کاربر
REZAgh

پستتوسط cyra » 01 فوریه 2011, 00:26

آقا چرا خودتونو ناراحت می‌کنید؟! مهم اینه که اونور دنیا یه بابایی یه چیزی ساخته، فکر همه‌جاشم کرده (چه هوای خشک، چه شرجی، چه مدیترانه‌ای)... دیگه نمی‌دونسته این‌سر دنیا برای یه قرون‌دوزار کمتر از سیم ارت و این چیزهای جزیی هم می‌گذرن :lol:

البته همونطور که در پست قبلیم نوشته بودم، اتفاق نظر در مسئله‌ی الکنریسیته‌ی ساکن نیست :lol: :lol: :lol: ;-)
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط abdol » 01 فوریه 2011, 00:33

REZAgh نوشته است:[نمایش]
عبدل عزیز کمی خونسرد باشید
منبع من کتب درسی که درس می دم
http://ieeexplore.ieee.org/xpl/freeabs_ ... ber=634612
این لینک رو هم همین الان سرچ کردم اگر خواستید مطلب رو دقیق تر براتون توضیح می دهم
ولی فراموش نکنید این فروم درس تنظیم شرایط محیطی نیست
عمرتون دراز باد

من abstract مقاله رو نگاه کردم.
لطفا توضیح بدین این مقاله راجع به چی‌ هست من سوادم به این مقاله نمیرسه.
یه توضیح هم می‌شه بدین کلمات کلیدی که شما جستجو کردی تا به این مقاله ieee رسیدی چی‌ بوده؟
http://en.wikipedia.org/wiki/Polyimide
MBP 5.5
abdol
Banned

پستتوسط elho » 01 فوریه 2011, 00:36

یک سوالی داشتم از دوست عزیزcryeاین apple careکه گفتید چیه ؟کارش چیه؟و هزینش چقدره تقریبا؟
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط elho در 01 فوریه 2011, 01:36.
elho

پست‌ها : 26

پستتوسط abdol » 01 فوریه 2011, 01:01

خوب من introduction مقاله رو خوندم. هر چند که الان حسّ می‌کنم عمرم و وقتم تلف شد و از اول باید به همون خیر که نوشته بودم اکتفا می‌کردم.
حالا ایلیا جان امیدوارم که متوجه شده باشی‌ که اون جواب من مناسب و در خور بود و توضیحات اضافی فقط به کش دار شدن یه موضوع بی ربط به پست اصلی‌ می‌شه.
دوست عزیز رضا جان این مقاله که فرستادی در introduction ش اینرو نوشته:
روش پالس گرمایی روشیست که به عنوانه معیاری برای سنجش ویژگیهای گرمایی استفاده می‌شه... در این مقاله اثر رطوبت شدید بر روی یک پلیمر در آزمایشگاه صورت گرفته... دوره‌های مورد آزمایش هم ۱ هفته به بالا بوده.

من تو کف اینم که تو از ieee چه جوری اینو به الکتریسیته ساکن ربطش دادی?

*پیشاپیش هم از غلط‌های املای عذر می‌خوام چون من با بهنویس تایپ می‌کنم و فارسی روی کامپیوتر‌ام ندارم.
**ضمنا هرکی‌ اصل مقاله رو خواست بگه با رعایت کپی‌ رایت براش میفرستم.
MBP 5.5
abdol
Banned

قبلیبعدی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 13 مهمان