انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل با entourage

بخش موضوعات متفرقه

مشکل با entourage

پستتوسط saba » 19 اکتبر 2008, 03:43

دوستان سلام
در رابطه با مایکروسافت آفیس ۲۰۰۸ مشکلی دارم که میخوام بدونم که ایا کس دیگری هم با این مشکل روبرو هست یا نه؟
ایمیل های من که از حساب اصلی ایمیل سرور به آنتوراژ منتقل میشن،پس از انتقال ۹۰٪ انها در آنتوراژ کاملا سفید (blank) دیده میشن و فقط سر برگ آنها قابل دیدن و خواندن هستن و بس.حتی وقتی ایمیل mac. خود را نیز به آن حساب میبرم ،به عنوان (pop account) باز هم با همین نا رسائی روبرو میشم .با خدمات پس از فروش مایکروسافت و آنتوراژ تماس گرفتم و میشه گفت که تکنیسین مربوطه روی این مسئله شاید بیش از ۱/۵ ساعت وقت گذاشت و بالاخره به این نتیجه رسید که در user account من یک چیزی هست که باعث این نارسائی میشه ،به احتمال خیلی زیاد یک قلم نا سازگار با کل سیستم،.به همین دلیل از من خواست که user account دیگری بسازم و چند تا از ان ایمیل ها را به دسکتاپ برده و در پوشه همگانی(shared folder) بایگانی کنم و سپس با حساب تازه از راه آنتوراژ دومرتبه آنها را باز کنم .
پس از انجام این مراحل همه چیز حل شد و او به این نتیجه رسید که چون حساب تازه هنوز دارد از قلم های مادرزاد مکینتاش استفاده میکند و چیزی از آن کم یا زیاد نشده ،با این نا رسائی مواجه نیست بنا براین از من خواست که با استفاده از برنامه هائی مثل آنیکس یا مشابه ان کاشه ها را پاک کنم ،شاید این مسئله را حل کند که تا بحال پس از انجام ده ها توصیه گوناگون راهی به هیچ کوره دهی نبرده ام.سوال من از دوستان این است که آیا کسی تا بحال با این مسئله روبرو شده و آیا راهی برای حل آن سراغ میکند یا نه؟با سپاس ،صبا
saba

پست‌ها : 133

پاسخ: مشکل با entourage

پستتوسط Behnam » 19 اکتبر 2008, 04:35

اولاً دم خدمات پس از فروش مایکروسافت گرم! این شاید بخاطر این است که مک است و نه پی‌سی!
اگر کسی راه حل بهتری نداشته باشد، از آنجا که اصلاً متن ظاهر نمی‌شود تنها راه برای پیدا کردن قلم خاطی این است که قلم‌هایی را که در account قبلی داشتی دانه دانه و به نوبت به حساب جدید وارد کنی و ببینی هنگام نصب کدامیک این مشکل شروع می‌شود... و اگر از قلم‌های من باشد حتماً مرا خبر کن!
اگر هم در آنتوراژ حساب قبلی در preferences آن نگاه کنی و ببینی چه قلمی پیشفرض شده است، شاید پیدا کردن قلم خاطی ساده‌تر باشد.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط saba » 19 اکتبر 2008, 04:50

بهنام جان سلام ،بهترین و سریعترین راه برای رفت و برگشت بین دوتا اکانت چیست؟غیر از هر بار log out &log in کردن که تکرار ان جون و نفس آدمو میگیره.
MACBOOK AIR 2.13 GHZ CORE 2 DUO
Memory 4GB 1067 DDR3
saba

پستتوسط saba » 19 اکتبر 2008, 05:11

برای اینکه خدای نکرده حمل بر بی توجهی من نشه،باید بگم که با اینکه من مشخصات رایانه خودم را بارها طبق روش پیشنهادی ایرماگ در قسمت امضا پروفایل خود وارد کرده ام ،باز هم همراه پست های من نمایش داده نمیشه مگر اینکه هر بار و در پایان هر پست آنرا دستی وارد کنم ،آیا این نیز مشکل همه است یا اینکه من یک جای کار را ناقص انجام داده ام.
Memory 4GB 1067 DDR3
saba

پستتوسط Behnam » 19 اکتبر 2008, 05:11

گمان می کنم راهی هست ولی چون هرگز نیازی به آن نداشته‌ام درست یادم نیست. ولی تو لازم نیست مدام از این حساب به آن حساب بروی. ابتدا با حساب admin که احتمالاً حساب قبلی باشد وارد شو، در system preferences به حساب جدیدت همه جور access authority  بده، بعد وارد حساب جدید شو. در این صورت قاعدتاً باید بتوانی روی همان حساب جدیدت بمانی و به پوشهٔ قلم‌هایت دسترسی داشته باشی و یکی یکی دو کلیکه کنی با font book نصب کنی و نتیجه را در آنتوراژ بررسی کنی. اگر این هم نشد، روی حساب admin یک alias از پوشهٔ قلم‌هایت درست کن و بگذارش در پوشهٔ users>shared محتویات پوشهٔ اشتراکی چنانکه از نامش پیداست در دسترس همهٔ حساب‌های یک کامپیوتر است.
نماد کاربر
Behnam

اشکال Entourage 2008

پستتوسط Aramp » 19 اکتبر 2008, 17:37

سلام

من Office 2008 رو نصب کردم و آخرین آپریت (۱۲.۱.۳) روهم نصب و کرک کردم. همه برنامه ها خوب کار میکنن ولی Entourage دو تا اشکال داره

۱- متن ۹۰٪ ایمیل ها رو نمایش نمیده (من اغلب Encoding ها رو امتحان کردم ولی مشکل حل نشد !)
۲- هیچ Attachment ی رو هم نشون نمیده (در واقع اصلا Attachment Bar ایمیلا رو نشون نمیده، چه برسه به اینکه بازشون کنه !)
Aramp

پست‌ها : 3

پستتوسط saba » 19 اکتبر 2008, 19:55

بهنام جان ،یک نگاهی به عکس پیوست بینداز ببین هیچ کمکی به حل مسئله میکند یا نه؟
اینها قلم های پیشفرض آنتوراژ هستند که کماکان روی سیستم من باقی مانده اند و من دستی به ترکیبشان نزده ام، حالا من چگونه میتونم قلم های خاطی را شناسائی کنم ؟ نمیدونم. دستم بدامن دوستان.
پیوست‌ها
Picture 2.png
Picture 2.png (51.36 KiB) - بازدید 12608 بار
saba

پستتوسط Behnam » 19 اکتبر 2008, 20:20

پس مشکل از قلم پیشفرض نیست. مشکل، اگر حدس ساپورت مایکروسافت درست باشد، یکی از قلم‌هایی هست که در کامپیوترت نصب کرده‌‌ای. قلم پیشفرض قلمی هست که برنامه برای نمایش متن استفاده می‌کنه. ولی هر برنامه‌ای موقع روشن شدن همهٔ قلم‌های نصب شده در کامپیوتر رو «هضم» می‌کنه و اگر ساختار یکی از آنها با برنامه ناسازگار باشه، بر کل فعالیت اون برنامه تأثیر می‌گذاره.
اینه که متأسفانه تنها چاره اینه که قلم‌هایی رو که در حساب اولیه‌ات نصب کرده‌بودی، دانه دانه روی حساب جدیدت نصب کنی و ببینی موقع نصب کدامیک آنتوراژ خراب میشه. اگر قلم خاطی پیدا شد، اون رو از حساب قبلی‌ات و حساب جدیدت پاک کن، بعد با OnyX کشهٔ فانت رو هم پاک کن که اثری ازش باقی نمونه.
توصیه می‌کنم که با پیدا کردن اولین قلم خاطی کارت رو متوقف نکنی. این کار رو با همهٔ قلم‌هایت ادامه بده تا از سلامت همهٔ آنها مطمئن بشی. ضمناً ما را هم از نتیجه باخبر کن!
حالا برای این کار، همانطور که گفتم در حساب اولت از پوشهٔ Fonts، هم پوشهٔ‌ مربوط به user و هم پوشهٔ مربوط به Library (اگر به آن هم با نصب نرم‌افزارهای مختلف چیزی اضافه شده است) یک Alias درست کن و در پوشهٔ shared بگذار. بعد با حساب جدیدت دانه دانه آنها را دو کلیکه کن و دا fontbook نصب کن و نتیجه‌اش را روی کار آنتوراژ بررسی کن.
اگر خیلی قلم نصب کرده بودی، شاید خودت بهتر بدانی که کدامیک ممکن است «بو» بدهند، پس از آنها شروع کن. بویژهٔ قلم‌هایی که مثلاً برای برنامه‌های ویندوزی «فارسی ساز» ساخته شده‌اند.
راستی من نمی‌دانستم که آنتوراژ اصلاً از متن راست به چپ پشتیبانی می کنه!
یک نکتهٔ اضافه:
نصب قلم‌ها از طریق fontbook (بجای قرار دادن مستقیم آنها در پوشهٔ فانت حساب جدیدت) این حسن را دارد که اگر وضع قلم خیلی خراب باشد خود fontbook به تو هشدار می‌دهد که این قلم خراب است و بهتر است نصب نکنی. ولی تو به هر حال آن را نصب کن و با آنتوراژ امتحان کن تا مطمئن شوی خرابکاری در آنتوراژ از آن قلم است.
نماد کاربر
Behnam

Re: اشکال Entourage 2008

پستتوسط GK » 19 اکتبر 2008, 20:25

Aramp نوشته است:[نمایش]
سلام

من Office 2008 رو نصب کردم و آخرین آپریت (۱۲.۱.۳) روهم نصب و کرک کردم. همه برنامه ها خوب کار میکنن ولی Entourage دو تا اشکال داره

۱- متن ۹۰٪ ایمیل ها رو نمایش نمیده (من اغلب Encoding ها رو امتحان کردم ولی مشکل حل نشد !)
۲- هیچ Attachment ی رو هم نشون نمیده (در واقع اصلا Attachment Bar ایمیلا رو نشون نمیده، چه برسه به اینکه بازشون کنه !)

با سلام
ْAramp، من پست شما را به اینجا انتقال دادم چون به گمانم به مشکل صبا بسیار نزدیک است و شاید هم یکی.
صبای عزیز، برای نمایش مشخصات درج شده در محل امضا آیا جواب « امضا هر بار فرستاده شود » فعال است در پروفایل‌ت ؟

آیا مشکل هر دوی شما بعد از آخرین بروزرسانی آفیس ۲۰۰۸ پیدا شده یا نه !؟
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پاسخ: Re: اشکال Entourage 2008

پستتوسط saba » 19 اکتبر 2008, 21:03

قلی جان سلام ،مدتی است که کم پیدائی،امیدوارم که سلامت و سبز باشی.در پاسخ به سوال اول :بله، «امضا هر بار......» فعال است.
در مورد سوال دوم : خیر ،این مشکل قبل از بروزرسانی نیز وجود داشت.
Memory 4GB 1067 DDR3
saba

پستتوسط GK » 19 اکتبر 2008, 21:42

صبای عزیز
ممنون از حال جویی‌ات. گاه گاهی مسافرت هستم .
گویا که مشکل امضایت حل است چون مشاهده می شود. برای entourage من همین الان آن را زده و کلی ایمیل انتقال دادم توش. مشکلی در آن ندیدم. متون به فارسی و لاتین همه دیده می شوند. البته نسخه من ۱۲.۰ هست و دو بروزرسانی آخری را انجام نداده ام (تصویر ضمیمه)
یادم می آید که تو با ایمیل و سرور تو قبلا مشکل دیگری نیز داشتی... بعضی از سرورها مشکل تبدیل کد و یونی کدها رو دارند، برای مثال aol ، اگر ایمیل یونی کدی فارسی را انتقال (redirection) بدهی روی حساب دیگر، دیگر قابل خوانش نخواهد بود
پیوست‌ها
screen-capture.jpg
screen-capture.jpg (73.59 KiB) - بازدید 12574 بار
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Behnam » 19 اکتبر 2008, 21:55

قلی جان من فکر می‌کنم پشتیبانی مایکروسافت درست حدس زده باشد. مشکل از encoding نیست چون صفحه سفید است. اگر encoding بود حروف اجق وجق نمایش داده می‌شد و نه صفحهٔ سفید. ضمناً برداشت من این است که صبا روی حساب جدید که هنوز قلمی را اضافه نکرده است با نمایش متن مشکلی ندارد. اگر encoding بود باز هم اجق وجق می‌شد.
راستی مک‌بوک نو مبارک!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط GK » 19 اکتبر 2008, 22:12

درست، من نیز فکر می کنم مشکل encoding نباشد
صبا و آن دوست دیگرمان کاش می گفتند ایا این ایمیل ها از یک حساب دیگر منتقل شده اند یا نه ؟ آیا این مشکل سر تمام ایمیل ها می آید یا نه ؟
ممنون بابت تبریک !!! راستش من از این پیراهن آلومینیومی اصلا خوشم نمی یاد. این روزها به سگ میزنی می نشیند روی کامپیوترهای آلومینیومی... پر شده است دنیا !!
یاد آن زمان که سفید برفی امضای تک و قابل رویت و شناسایی اپل بود
خریدمش فقط برای home cinema جای مک مینی که نخواستند بروز کنندش !
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Behnam » 19 اکتبر 2008, 22:27

پس تو درد مرا می‌فهمی که چرا نمی‌توانم از چراغ رومیزی‌ام دل بکنم!
راستی صبا جان قلم‌های توی پوشهٔ Library را نادیده بگیر. اگر آنها مشکل ساز بودند، روی حساب جدیدت هم مشکل ایجاد می‌کردند. هرچه هست زیر سر قلم‌های پوشهٔ user است.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط saba » 19 اکتبر 2008, 22:28

بله ،خوشبختانه مشکل امضا حل شد.همانطور که گفتی من قبلا هم با همین آنتوراژ مشکل داشتم ،ولی جالب اینه که با اینکه آنتوراژ با بعضی از سرور ها از بیخ و بن سر ناسازگاری داره و هیچ وقت بهشون نخ نمیده ولی در اینمورد من که دوتا یوزر اکانت ایجاد کردم ،سرور ها یکی است (AT&Tو.mac) یکی از حسابها که حساب اولی و اصلی است همیشه با آنتوراژ مشکل داشته و دارد و دیگری که به توصیه پشتیبانی مایکروسافت دایر کردم کاملا بهنجار است.تنها شک دیگری که باقی میماند اینست که در یوزر اکانت اول جدا از قلم ها چیز دیگری وجود دارد که باعث این نابسامانی میشود،چون همانطور که همه میدانیم ،پس از ایجاد یک یوزر اکانت مادر بمرور زمان آنقدر سافتور ها و قلمها و انتی ویروس ها و مرورگرها و کوفت وزهر مار های مختلف تو شکم این مادرمرده میریزیم که واقعا نمیدانیم که ریشه این تب و لرز کجاست.
Memory 4GB 1067 DDR3
saba

بعدی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 17 مهمان