انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

متفرقه

بخش موضوعات متفرقه

Re: متفرقه

پستتوسط behnood » 24 ژانویه 2011, 10:58

AliGhz نوشته است:[نمایش]
pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
aamir نوشته است:[نمایش]
به یمن و میمنت امروز صبح مجددا vimeo فیلتر شد!

مگه باز بود؟! من که دیگه یک سری سایت ها رو حتی تلاش هم نمی کنم که بدون فیلترشکن باز بکنم که ببینم بسته ن یا بازن. خیلی جالبه که vimeo باز بوده...

زمانی که Ars Technica و Tech Crunch و تمـــــــام ویلاگهای tumblr فیلترن، دیگه فیلتر شدن هیچ سایتی (حتی حوزه.نت) هم باعث تعجب من نمی شه...

امروز یکی از روزنامه‌ها تیتر یک زده بود از قول وزیر مخابرات که تا آخر امسال می‌خوان اینترنت رو به دو بخش پاک و ناپاک تقسیم کنن و به قول خودشون دسترسی به بخش ناپاک کلا منتفی می‌شه:
«با اجراي اين ايده اينترنت در كشور ما، اينترنت پاك خواهد بود و آن بخش از اينترنت كه بعضا براي كسب و كارهاي كثيف و غيراخلاقي به‌كار مي‌رود، كلا در كشور منتفي خواهد شد.» آقاي وزير البته گفته است كه گام بعدي وزارت ارتباطات مطرح‌كردن اين ايده در جهان است.
http://tehrooz.com/1389/10/19/TehranEmr ... wsID=58510

لابد پاک هاشون : ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
---------------------
متن پست حذف شد.
---------------------
بهنود جان،
لطف کنید و ازدرج مطالبی که برای سایت مشکل قانونی ایجاد میکند خودداری کنید.
ucp.php?mode=terms

با تشکر،
مدیریت سایت
Mac BookPro 373
iPhone 5s 32GB
iPad (therdG) 16gb 3g+wifi
Mac OS 10.8
ADSL 2048
نماد کاربر
behnood

پست‌ها : 187

پستتوسط Behnam » 24 ژانویه 2011, 12:09

Ilia نوشته است:[نمایش]
امشب در شهر ما هوا منهای ۳۲ درجه است. جای شما خالی! :-)

ایلیا

_32.jpg

ایلیا جان جای من که خالی نیست!
فکر می‌کنم وقت آن رسیده که روی تی‌شرت چیز دیگری بپوشم!!!
اینجا کمتر چیزی به دلیل سرما تعطیل می‌شود ولی گمان کنم آن کار تعمیر آنتن بالای برج به تعویق بیافتد!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط GK » 24 ژانویه 2011, 12:12

ایلیا جان، اغراق نکن دیگه! :-D
من سه‌شنبه پیش از مونترال برگشتم، هوا فقط منهای ۳۱ درجه بود !!!! :lol: :lol:
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Payman.Rad » 24 ژانویه 2011, 12:49

من چند روز دیگه دارم می‌رم اینجا!! جای همگی خالی
پیوست‌ها
Screen shot 2011-01-24 at 9.06.34 AM.png
Screen shot 2011-01-24 at 9.06.34 AM.png (13.05 KiB) - بازدید 10488 بار
پیمان
Payman.Rad

پست‌ها : 93

پستتوسط abdol » 24 ژانویه 2011, 18:34

Behnam نوشته است:[نمایش]
Ilia نوشته است:[نمایش]
امشب در شهر ما هوا منهای ۳۲ درجه است. جای شما خالی! :-)

ایلیا

_32.jpg

ایلیا جان جای من که خالی نیست!
فکر می‌کنم وقت آن رسیده که روی تی‌شرت چیز دیگری بپوشم!!!
اینجا کمتر چیزی به دلیل سرما تعطیل می‌شود ولی گمان کنم آن کار تعمیر آنتن بالای برج به تعویق بیافتد!

ایلیا به سمت پایین اغراق کرده بابا feels like دیروز -39 بود آنقدر سرد بود که من خواستم شلوار برفی ام را بپوشم از شدت سرما انگشتان درد می کرد و می سوخت نتونستم بپوشمشون!
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط .SorousH. » 24 ژانویه 2011, 19:10

هوای کانادا که گرمه !
امروز اخبار اعلام کرد که فردا هوای شیراز -۲۷۳ درجه میشه.
یعنی شما میگین من دروغ میگم!؟
:-D
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط abdol » 24 ژانویه 2011, 20:35

Cpt.Soroush نوشته است:[نمایش]
هوای کانادا که گرمه !
امروز اخبار اعلام کرد که فردا هوای شیراز -۲۷۳ درجه میشه.
یعنی شما میگین من دروغ میگم!؟
:-D

خوشا شیراز و وضع بی​مثالش :lol:
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط javadkh65 » 24 ژانویه 2011, 20:42

احیانا صفر خودت رو کلوین گذاشتی دیگه!!؟!
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط .SorousH. » 25 ژانویه 2011, 00:01

javadkh65 نوشته است:[نمایش]
احیانا صفر خودت رو کلوین گذاشتی دیگه!!؟!

بــــــــــــله ، بـــــــــــــله <هوم م م م م> :joy:
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط Pooria Azimi » 24 فوریه 2011, 07:57

تصویر

Rob Jannof، طراح اولین لوگوی اپل، در مصاحبه‌ای به شایعاتی که همیشه در مورد این لوگو و احیاناً نمادهای پنهان(!) در اون مطرح بوده، پاسخ داده، که خوندنش خالی از لطف نیست. در لینک زیر مهمترین قسمت‌های این مصاحبه اومده:

http://www.macstories.net/links/an-inte ... pple-logo/

البته Woz هم در کتابش کلی در مورد این‌که چطوری شد که اسم شرکت رو اپل گذاشتن حرف زده (که هیچ قصدی نداشته‌ن، و فقط اسم بهتری به ذهنشون نرسیده - البته تلاش جابز این بود که اسمشون تا حد ممکن، با امثال IBM تفاوت داشته باشه و «تکنیکی» نباشه)، اما کسی به‌ اون‌ها اهمیت نمی‌ده و هنوز هم تئوری‌های خودشون در مورد نحوهٔ نام‌گذاری اپل رو تکرار می‌کنن، و مطمئناً حرف‌هایی که این طراح زده هم به هیچ انگاشته می‌شه و باز هم «سیب سرخ حوا که با گاز زدنش، اسیرش می‌شی» و این‌جور حرف‌ها رو خواهیم شنید!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط AliGhz » 02 مارس 2011, 15:39

30 محصول اپلی که تبدیل به واقعیت نشدند (از طرح‌های تخیلی عشاق اپل گرفته تا حدس‌هایی در مورد محصولات بعدی تا مواردی که تصور می‌شد طرح‌هایی از اپل هستند که اخبارشان به بیرون درز کرده است). به یک بار نگاه کردنش می‌ارزد!

http://www.maclife.com/article/gallery/ ... ts#slide-0
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط AliGhz » 15 مارس 2011, 20:54

اگر فکر می‌کردید برای دوست داشتن اپل دلایل بیشتری نیاز دارید، وقت بگذارید و این مطلب را بخوانید:
Apple's Role in Japan during the Tohoku Earthquake
که در واقع، ای‌میلی است از یکی از کارکنان فروشگاه اپل در ژاپن. این مطلب در وبلاگ بنیان‌گذار Digg منتشر شده و بیش از ۵ هزار کاربر فیس‌بوک آن را پسندیده‌اند و بیش از ۶ هزار بار در توئیتر نقل شده است.

در این مطلب، به روشنی می‌بینیم که اپل صرفا شرکتی برای درست کردن یک سری گجت نیست؛ بلکه همان‌طور که در محصولاتش هم می‌بینیم، انسان‌های استفاده‌کننده از آن گجت‌ها برایش در درجۀ اول اهمیت هستند.

http://kevinrose.com/blogg/2011/3/14/ap ... quake.html
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 15 مارس 2011, 21:13

کوین رُز (مؤسس دیگ) در مطلبی به نقل از یکی از کارمندان اپل استور در ژاپن، بعضی از اقداماتی که مدیریت اپل برای کارمندانشون در ژاپن، و برای افراد عادی انجام داده‌ن رو شرح داده که بسیار مورد توجه قرار گرفته:

http://kevinrose.com/blogg/2011/3/14/ap ... quake.html
[نمایش]
.....
You know how in disaster movies, people on the street gather around electronic shops that have TVs in the display windows so they can stay informed with what is going on? In this digital age, that's what the Tokyo Apple stores became. Staff brought out surge protectors and extension cords with 10s of iOS device adapters so people could charge their phones & pads and contact their loved ones. Even after we finally had to close 10pm, crowds of people huddled in front of our stores to use the wifi into the night, as it was still the only way to get access to the outside world.
....

فروشگاه‌های اپل در توکیو، اینترنت بی‌سیم رایگان در اختیار همهٔ افراد قرار دادند تا از اون طریق بتونن با اعضای خانواده و دوستان در ارتباط باشند (مخصوصاً از طریق FaceTime!). این اقدام از اون نظر تأثیرگذار بوده که اینترنت اکثر سرویس‌دهنده‌ها در روز زلزله قطع شده بود، و این ارتباط اینترنتی رایگان جزء معدود راه‌های ارتبا مردم با دنیای خارج بوده. فروشگاه‌های اپل تا ساعت‌ها بعد از موعد مقرر باز بوده‌ن و به مردم در کار با دستگاه‌هاشون کمک می‌کردند، و حتی بعد از تعطیلی و تا نزدیکی‌های صبح، در بیرون از فروشگاه (داوطلبانه) مشغول کمک به مردم در کار با دستگاه‌هاشون بوده‌ن.

اپل در کمک به کارمندان خودش هم سنگ تموم گذاشته، و به تمامی کارمندان (چه کارمندان فروشگاه‌ها، چه کارمندان دیگر بخش‌ها) اجازه داده که در فروشگاه‌های اپل (که مجهز به سالن‌های بزرگی برای نمایش فیلم هم هستند) بمونند. این اقدام مخصوصاً از نظر این‌که در توکیو ساختمون‌ها اکثراً ۴۰-۵۰ طبقه هستند، و آسانسورها هم قطع شده بودند خیلی برای کارمندان اپل رضایت‌بخش بوده. اپل حتی این اجازه رو به کارمندانش داده بود که تمامی اعضای خانوادهٔ خودشون رو هم به فروشگاه‌های اپل ببرند، و اگر یکی از کارمندان اپل قصد داشت به منزل خودش (در هر کجای ژاپن) بره، اپل تمام مخارج سفر رو قبول می‌کنه، و حتی اگر در میانهٔ راه متوجه شد که امکان ادامهٔ سفر نیست، به خرج اپل می‌تونه به هر هتلی که دوست داشت بره. مسئولین بالارتبهٔ اپل هم از Cupertino (مقر اصلی اپل) و لندن هم از طریق FaceTime با فروشگاه‌های اپل تماس برقرار کرده‌ن.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 15 مارس 2011, 21:17

:-) علی‌اکبر جان انگار همزمان با هم داشتیم این مطلب رو می‌نوشتیم!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 15 مارس 2011, 22:48

این هم‌زمانی نشون می‌ده که خوندن این مطلب چقدر برای همۀ کسانی که اپل رو دوست دارند، خوشاینده :-) و ممنون پوریا جان که باحوصله، خیلی از بخش‌های مهم مطلب رو ترجمه کردی.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 34 مهمان