انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

متفرقه

بخش موضوعات متفرقه

پاسخ: معرفی نرم‌افزارهای مکینتاش

پستتوسط iSam » 05 آوریل 2016, 06:32

amirazizi نوشته است:[نمایش]
ممنون از این اسکریپت iSam و یک سوال بی ربط . شما لوگوتون رو عوض کردید و یهو freemason شد؟ نه اینکه چیز بدی باشه. خود اون منیفست ازاد اندیش ها یا freemason ها جالبه و ادامه تفکر ازاد اندیشی کسانی مثل مولوی هستش . شعار شون هم که Faith, Hope,Charity هستش.

تغییر جالبی بود :)

تصویر

خواهش میکنم.
نه یهو عوض نشد! راستش من چندتایی لوگو دارم که اتفاقا لوگوی مک هم توش هست و هرازگاهی تو جاهایی که لوگو دارم اینارو نوبتی عوض میکنم. البته اکثرشون انتخاب شده و با دلیل هستند. به هرحال ممنون.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط amirazizi » 05 آوریل 2016, 07:38

اون قبلی که علامت سوال و یک نماد شک Skepticism بود هم جالب بود. کاملا مشخصه که انتخاب های شما عمدی و تصادفی نیست :)
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط iSam » 05 آوریل 2016, 13:04

به هرحال قابل دار نیست، تقدیم کنم :lol:
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پاسخ: متفرقه

پستتوسط rezag5 » 05 آوریل 2016, 18:22

عاقا برید کنار با یه رندر فارم اومدم

یه بنچ مارک ساده از سریه جدیده سی پی یو های زئونه اینتل که با نرم افزار سینبنچ گرفته شده
سی پی یو های جدید 22 هسته ای هستن که به صورت ترید به 44 تا هسته تبدیل میشن
در ضمن سین بنچ کاملا فری هست و میتونید این کامپیوتر رو با سیستم شخصیه خودتون مقایسه کنید
https://www.youtube.com/watch?v=BzT6P6cVmAs

این هم لینک سینبینچ
http://www.maxon.net/products/cinebench/overview.html
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

پستتوسط Nav ! D » 06 آوریل 2016, 22:29

یه خبر خوب واسه گیمر ها:
http://www.redmondpie.com/ps4-3.50-upda ... -download/

من که خودم خیلی حال کردم باهاش.
Apple iMac MC814 - MacBook Air MD760 - iPhone 11 Pro Max - iPod Nano 6G
نماد کاربر
Nav ! D

پست‌ها : 216

پستتوسط Ilia » 08 آوریل 2016, 04:43

بنقل از نوشتهٔ جواد عسگری در رادیوفردا:
http://www.radiofarda.mobi/a/f8-tesla/27660600.html
-----
image.jpeg

تسلای ۳

شرکت تسلا با معرفی تسلا سه می‌خواهد پا جای پای شرکتی مانند اپل بگذارد. همانگونه که شرکت اپل صنعت رایانه را در جهان دچار تحول کرد حالا شرکت تسلا هم گویی قصد کرده تکانی در صنعت محافظه‌کار اتومبیل‌سازی در جهان ایجاد کند صنعتی که به‌سختی تن به تغییرات بنیادین می‌دهد.

تسلا مدل سه را با قیمت پایه ۳۵ هزار دلار معرفی کرده که قرار است در سال ۲۰۱۷ وارد بازار شود. این خودرو الکتریکی می‌تواند با هر بارشارژ شدن مسافت ۳۴۶ کیلومتر راطی کند. دارنده تسلا سه به راحتی می‌تواند شب در پارکینگ خانه آن را به برق وصل کند و صبح با باتری پر به سر کار برود.

این خودرو با موتور ۲۵۰ اسب بخاری الکتریکی خود می‌تواند طی مدت شش ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.

اما چرا تسلا جدید را می‌توان انقلابی در صنعت اتومبیل دانست؟

پیش از تسلا سه، قیمت یک خودرو تمام الکتریکی که بتواند کارایی یک خودرو معمولی سدان بنزینی را داشته باشد بسیار بالا بود. حداقل قیمت محصولات تسلا چیزی نزدیک به ۷۵ هزار دلار بود عددی که شهروندان قشر متوسط را از خرید چنین خودرویی منصرف می‌کرد. قشر ثروتمند جامعه نیز که برایشان قیمت سوخت و مساله محیط زیست معمولاً الویت نیست به دنبال خودروهای قدرتمند و لوکس بودند تا یک محصول پیشرفته وسبز. اما حالا تسلا سه با قیمت ۳۵ هزار دلاری می‌تواند کمی قاعده بازی را تغییر دهد. حالا خودروهای الکتریکی خود را به قیمت خودروهای قشر متوسط نزدیک کرده‌اند.

تنها ۱۵ هزار دلار دیگر کاهش قیمت کافی است تا خودروهایی که از سوخت‌های فسیلی استفاده می‌کنند کاملاً خطر را احساس کنند.

البته به غیر از تسلا، شرکت‌های دیگری هم در این بازه قیمت توانسته‌اند خودرویی با موتور برقی ارائه دهند.

یکی از مطرح‌ترین این محصولات شورولت ولت است که برای حرکت در برخی حالات از انرژی الکتریسته استفاده می‌کند؛ این خودرو با موتور برقی ۸۰ کیلومتر را می‌تواند طی کند.

البته اکثر این مدل‌ها در کنار موتور الکتریکی از موتور بنزینی یا دیزلی استفاده می‌کنند و منتقدان معتقدند خودروسازان بزرگ جرات ارائه یک خوردو تمام برقی را ندارند و آنها به طور سنتی محافظه‌کارانه عمل می‌کنند.

دارین جاسی مدیر بازاریابی جنرال موتورز در پاسخ به سؤال خبرنگار بلومبرگ که از وی پرسیده بود مشتریان شما کسانی نیستند که دوستدار طبیعت باشند و بخواهند خودرو برقی داشته باشند چون خودرو شما از بنزین هم استفاده می‌کند. پس شورولت ولت یک خودروی کاملاً برقی نیست، اینگونه پاسخ داده است: «خودروی ما می‌تواند مسافت زیادی را با برق طی کند اما وقتی برق خودرو تمام شد موتور بنزینی را می‌توان وارد مدار کرد؛ در آمریکا بیشتر از ۷۰ درصد مردم روزی کمتر از ۶۰ کیلومتر را طی می‌کنند برای این افراد شورولت ولت می‌تواند جواب مناسبی باشد چرا که این مسیر را تنها با برق می‌تواند طی کنند و این امر باعث کاهش هزینه بنزین آنها در ماه می‌شود؛ این خودرو از این طریق می‌تواند استفاده بیهوده از بنزین و آلودگی هوا را هم کاهش دهد.»

وی در پاسخ به این سئوال بلومبرگ که ما در مقابل شورولت ولت در آمریکا خودرو تمام برقی تسلا را داریم، این خودرو گران‌تر است اما برقی است و مسافت بیشتری هم با الکتریسته طی می‌کند حالا چرا مشتریان باید خودروی شما را بخرند؟ گفته است: «شما می‌توانید به کمپین‌های مختلفی که برای ولت شکل گرفته بروید و ببینید چقدر از این خودرو استقبال شده ببینید دلیل مشخص است خودروی ما بعد از تمام شدن شارژش می‌تواند چند صد کیلومتر را با سوخت بنزین طی کند. در ضمن مشتریان ما می‌توانند انتخاب کنند موتور بنزینی را با موتور برقی با هم استفاده کنند. این عامل قدرت موتور را بیشتر می‌کند و این هم برای خود یک لذت برای راندن با قدرت بیشتر در مشتریان ایجاد می‌کند.»

این مصاحبه در زمانی انجام گرفته بود که هنوز مدل جدید تسلا سه معرفی نشده بود برای همین مدیر جنرال موتورز در جواب به خبرنگار بلومبرگ اینگونه ادامه داده است: «بینید هم‌اکنون یک شورولت ولت ۳۵ هزار دلار قیمت دارد در حالی که خودرو تمام برقی تسلا ۷۵ هزار دلار قیمت دارد این به این معنی است که شما با پول یک تسلا می‌توانید دو شورولت ولت بخرید. ولت درست است که تمام برقی نیست ولی در حالت برقی نیاز بیشتر آمریکایی‌ها را برای استفاده از یک خودرو برقی با توجه به پیمایشی که دارد جواب می‌دهد.»

اما حالا با آمدن تسلا سه، داستان در بازار خودرو به گونه دیگری رقم خواهد خورد. این خودرو از بیشترخودروهای هیبریدی جهان ارزان‌تر است و پیمایش بیشتری هم در حالت استفاده از الکتریسته دارد.

پیمایش تسلا سه تقریباً ۴ برابر پیمایش یک شورولت ولت در حالت برقی است و قیمت این خودرو هم با شورولت ولت تقریباً برابر است.

شرکت خودروسازی تسلا یکی از کم سن و سال‌ترین شرکت‌های خودروسازی در جهان است که در سال۲۰۰۳ میلادی تأسیس شده است.

نخستین تولید تسلا، خودروی تمام‌ برقی تسلا رودستر است. این خودرو نخستین خودرویی است که از باتری یون لیتیومی در بازه بیشتر از ۳۲۰ کیلومتر درهر بارشارژ استفاده می‌کند.

این شرکت تاکنون با گرفتن چندین وام و کمک هزینه برای توسعه خودروهای پاک از دولت ایالات متحده توانسته است مدل‌های جدیدش را توسعه دهد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Pooria Azimi » 12 آوریل 2016, 08:43

این مزخرفات microaggression در بی‌بی‌سی فارسی هم سرش پیدا شده، با مثال‌هایی حتی خنده‌دارتر از مثال‌های معمول در کالج‌های liberal arts آمریکا: http://www.bbc.com/persian/science/2016 ... aggression

[نمایش]
... عباراتی مثل:
"چقد لهجه (...)ت خوبه؛ شما بهش چی می‌گین"
شامل پیام های تحقیرآمیزی هستند که محل تولد و زبان مخاطب را هدف قرار می‌دهند و پیام کلی‌شان این است: "شما احتمالا غریبه هستید". ریزپرخاشگری‌های اینچنینی به جز غریبه سازی مخاطب و به حاشیه راندن او، کلیشه‌های تحقیرآمیز قومی و نژادی را تقویت می‌کند.
....
....
افسانه شایسته سالاری: "بهترین‌ها همیشه موفق‌اند"
یک نوع از ریزپرخاشگری زمانی است که در برخی از محیط‌های کاری، این پیام می‌خواهد منتقل شود که کارکنان آن محیط، "شایسته‌ترین" ها هستند. پیام مخفی این نوع ریزپرخاشگری ممکن است این باشد که افراد متعلق به گروه‌های اقلیت به هر دلیلی جزو شایسته ها نبودند. به عنوان مثال، عباراتی از این دست را در نظر بگیرید که به یک خانم رنگین پوست که موفق به استخدام در یک محیط کاری نشده است، به قصد نصیحت و یا توصیف محیط کاری، گفته شود:
"هرکسی زحمت بکشه حتما موفق میشه"· "اینجا جنسیت و نژاد در استخدام نقشی نداره".
در این صورت، پیام پنهان چنین جملاتی این است که زنان یا رنگین‌پوستان برای آنکه به حقشان برسند باید بیشتر زحمت بکشند و اگر تاکنون به حقشان نرسیده‌اند، احتمالا شایسته نبوده‌اند.
...

برای من جای تأسف (ولی نه تعجب) داره که افراد آکادمیک بجای کار مفید وقتشون رو صرف نوشتن چنین مقاله‌هایی می‌کنند. مربوط به ۲۵-۲۰ سال قبل از تولد من می‌شه، اما در دههٔ ۷۰ میلادی دانشگاه‌های آمریکا مرکز آزادی اندیشه و گفتار بودند؛ الآن تبدیل‌شده‌اند به safe space و متخصص واکاوی «ریزپرخاش‌گری‌». و جالب‌تر این‌که متوجه نیستند که همین برخوردِ ۱۹۸۴ ـگونهٔ امثال این‌ها و تلاششون برای سانسور همه‌چیز و کشف کردن «پیام‌های پنهان» در تعاریفِ معمول و دوستانهٔ ساده و بعد انگِ sexist و racist زدن به این به‌اصطلاح microaggressor ـهاست که باعث رشد ترامپ شده. بینِ تفکر نویسندهٔ این مقاله و تفکر امثال ترامپ، من هم باشم ترامپ رو انتخاب می‌کردم.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط amirazizi » 13 آوریل 2016, 01:27

پوریا جان کاملا با شما موافقم این قضیه Safe Space و don't hurt my feelings به شدت روی اعصابه و اگه یک دختر یک حرف کاملا بی پایه و اساس بزنه و بگی حرف شما بر اساس چه مستنداتیه ؟ می شی Sexist. احمقانه است. حالا هم که یک ابداع جدید و مضحک دیگه . آزادی بیان داره کاملا جاش رو به خود سانسوری حاد میده.

من با اینکه با ترامپ به شدت مشکل دارم ولی توی این زمینه باهاش موافقم این موضوع Politically Correct داره آزادی بیان رو از ریشه در میاره.
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط iSam » 19 آوریل 2016, 17:19

Bill Campbell از مدیران ارشد اپل که جزو دارایی های با ارزش اپل بود، طبق اعلام سایت اپل (الآن میتوانید ببینید) درگذشت.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط iSam » 19 آوریل 2016, 18:10

اینم جالبته، یک نگاهی بیندازید:
http://www.dw.com/fa-ir/%D8%A7%D8%B3%D8 ... a-19198344
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط AliGhz » 08 مه 2016, 08:51

پرینترِ سه‌بعدیِ خوراکی‌ها!
http://www.newyorker.com/tech/elements/ ... NjY4NzkwS0
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Behnam » 14 مه 2016, 02:24

سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری اپل برای آرام کردن چینی‌ها
http://www.nytimes.com/2016/05/14/techn ... g.html?emc
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Behnam » 17 مه 2016, 15:07

در بازبینی‌های امنیتی، چین در سکوت شرکت‌های آمریکایی تکنولوژی‌ را هدف قرار داده است.
http://www.nytimes.com/2016/05/17/techn ... s.html?emc
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ilia » 29 ژوئن 2016, 17:35

از هر ۸ نفر ایسلندی یکی رفته فرانسه تماشای فوتبال…
http://www.bbc.com/persian/world/2016/0 ... 16_iceland
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط hamidrezamt » 29 ژوئن 2016, 20:21

ایلیا جان بی‌ادبی من را ببخشید اما در متن خبر آمده است که ۸ درصد جمعیت ایسلند به فرانسه رفته‌اند یعنی حدوداً از هر دوازده نفر یکی.
MacBook Pro Retina MR932 (2018), macOS Sonoma
iPhone 13 Pro, iOS 17
iPad Pro 9.7", iOS 17
نماد کاربر
hamidrezamt

پست‌ها : 131

قبلیبعدی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 22 مهمان