انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

تبلیغ قلمهای XB ZAR به عربی و انگلیس

بخش موضوعات متفرقه

تبلیغ قلمهای XB ZAR به عربی و انگلیس

پستتوسط Ali.Samadi » 05 سپتامبر 2007, 04:22

سلام،
چند مدت پیش یکی از کارکنان Emirates Mac که یک انجمن بسیار فعال در دبی هست در میماگ یک موضوعی رو نوشت و در آن از کاربرانی که میتونند به انگلیسی و یا عربی متنی بنویسند به آنها بفرسند تا آنها در مجلهٔ دیجیتالیشان پخش کنند. حالا میخواستم از اونهایی که سواد عربی و انگلیسی دارند بپرسم ببینم میتونه کسی در مورد قلمهای XB mمتنی بنویسه و به آنها بفرسته؟ اینکار حتما در پخش این قلمها کمک زیادی میکنه. در ضمن متنی در مورد این قلمها در بخش ویکی ایرماگ هست که میتونه به نویسنده کمک کنه.
ارادتمند علی
Ali.Samadi
 
پست‌ها : 725
تاریخ عضویت: 26 مه 2004, 16:22

پاسخ: تبلیغ قلمهای XB ZAR به عربی و ا

پستتوسط Ahmad » 05 سپتامبر 2007, 19:50

علی جان
من چند روز پیش ایمیلی بہ همین مضمون برای بہنام فرستادم و از او خواستم کہ اگر برایش مقدور است مطلبی را راجع به تکنولوژی‌های خط مختلف مانند اپن‌تایپ، و آآت را بنویسد و مزایا و مشکلاتشان را بروی پلاتفرهای مختلف تشریح کند البتہ با در نظر داشتن سیستم نوشتاری عربی/فارسی. که البتہ بہنام این امر را بہ زمانی کہ وقت و حوصلہ داشتہ باشد موکول کرد. من هم در نظر دارم کہ مطلب کوتاهی بنویسم. چنانکہ برای بہنام نیز نوشتم این امر از این نظر اهمیت دارد کہ نام ایرماگ بہ عنوان یک انجمن فعال و جدی را مطرح می‌کند. گرچہ من همیشہ در مشارکات خود در سہ سایت مختلف عربہا همیشہ از ایرماگ نام می‌برم.
در مورد خطوط XB نیز من در نظر دارم بہ عربی مطلبی را بنویسم و در هر سہ سایت عربہا منتشر کنم با عکس و تفاصیل. فقط منتظر هستم که کار بروزرسانی آنہا توسط بہنام بہ پایان برسد. در حال حاظر بہنام آخرین مراحل بروز رسانی زر را انجام می‌دهد و من نیز برای وی تستہائی انجام داده‌ام در مورد کاربرد این خط در زبان عربی.
حالا این مطلبی را کہ شما نوشتہ‌اید زمینہ‌ایست برای دعوت بہ شرکت در اینگونہ فعالیتہا توسط باقی اعضای انجمن.
البتہ اندکی دیر بہ ما خبر دادند و گرنہ می‌توانیستم مطالب مختلفی را تہیہ دیده و برای آنہا بفرستیم تا آنہا در نسخۂ چاپی مجلہ‌اشان منتشر کنند خاصہ اینکہ در نظر دارند تعداد ۵۰۰۰ عدد را در نمایشگاه معروف جیتکس در دبی کہ همین هفتہ برگزار می‌شود، توزیع نمایند.و این برای ایرماگ تبلیغ خوبی می شد.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin
 
پست‌ها : 1279
تاریخ عضویت: 30 مه 2004, 17:33
محل سکونت: سوئدبازگشت به متفرقه


کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 2 مهمان