انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

وایو

محلی برای یافتن آموزش نحوه ی نصب و استفاده از این برنامه، همچنین شما می توانید سوالات و اشکالات خود را در اینجا مطرح کنید.

پستتوسط Ali.Rastegar » 11 مه 2006, 20:34

من با اینکه امتحاناتم تموم شده گردنم کج شده یه وری مونده!! یه ۱۰ روزی درمانش طول می‌کشه واسه همین سعی می‌کنم در همین وضعیت جواب سوالات رو بدم اما بدون نقل قول و... ، شرمنده.
درمورد VMWARE بله مانند نسخه ویندوز VirtualPC یک Virtualizer(اگر چنین اصطلاحی وجود داشته باشد!) است نه یک Emulator مثل نسخه مک VirtualPC. یعنی هردوی آنها تا حد ممکن از سخت افزار اصلی کامپیوتر استفاده می‌کنند. VMWARE سریعتر است چون خیلی بیشتر بر روی آن کار شده و رشد VirtualPC بسیار کند شده. VMWARE های جدید پشتیبانی آزمایشی از Direct3D دارن اما نه اونطور که بتونید بازی کنید. به هرحال برای کارهای عادی سرعتش بدک نیست اما جایگزین کامپیوتر کامل نمیشه.
در http://wiki.osx86project.org انواع راه حلهای نصب ساده و کم دردسر هست اما قطعا مطمئنترین روش بدون کار داشتن به پارتیشن بندی استفاده از VMWARE هست. VMWARE هم میتونه یک هارد دیسک مجازی ایجاد کنه که هیچ کاری به پارتیشن بندی شما نداره هم میتونه یکی از پارتیشنهاتونو مستقیما استفاده کنه.
خرید Tiger و نصب آن بر روی دستگاه PC به سه دلیل غیر قانونیه:
۱- تا جایی که من می‌دونم نسخه سازگار با Intel هنوز در فروشگاهها برای فروش موجود نیست چون همراه هر مک اینتلی نسخه کامل هست و نیازی نیست کسی دوباره بخره. برای همین برای تهیه کردنش مجبورید کپی غیز قانونی رو download یا خریداری کنید.
۲- حتی اگر نسخه اینتل را قانونی تهیه کنید حق ندارید آن را به این طریق hack/patch کنید.
۳- در موافقتنامه/license agreement سیستم عامل مکینتاش از جمله Mac OS X Tiger اومده که شما حق ندارید اون رو بر روی هیچ سخت افزاری غیر از مک نصب کنید.
کاری به این موضوع ندارم که ۳ دلیل بالا دوست داشتنی هستن یا نه اما منطبق بر قانون هستن.
سایت maxxuss را تا همین چند وقت پیش داشتم چون مرتبا آدرس آنرا تغییر می‌داد اما ظاهرا یکی دو ماهی هست خودش ناپدید شده و سایت جدیدی راه اندازی نکرده. برای همسن برای دریافت patch ها به شبکه های اشتراک گذاری فایل میتونید مراجعه کنید مثلا demonoid.com که باید یک نرم افزار bittorrent مثل نرم افزاری با همان نام bittorrent یا azureus داشته باشید که فایل torrent که از اون سایت دریافت کردید رو باهاش باز کنید و دریافت فایل آغاز بشه.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

قبلی

بازگشت به آموزش نصب برنامه Pear PC

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 2 مهمان